کشوری قوی است که مجلسی قوی و قدرتمند داشته باشد
1398/11/30
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
کشوری قوی است که مجلسی قوی و قدرتمند داشته باشد
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: کشور را باید قدرتمند کرد لذا باید مجلسی قوی و قدرتمند داشته باشد چرا که کشوری قوی است که مجلسی قوی و قدرتمند داشته باشد

به گزارش اطلاع رسانی شافعی نیوز، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی  در  یکصد و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان، با اشاره به جایگاه فرهنگ عمومی در جامعه اظهار کرد:  فرهنگی که بر اقتصاد، قاچاق، انتخابات و ... حاکم است باید تغییر کند و اصلاح شود چراکه ادامه دادن فرهنگ کنونی به ضرر جامعه و خسارت‌های بیشتری را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه فرهنگ بی‌بند و باری به همه جامعه ضرر می‌رساند و باید از  وسعت آن جلوگیری کرد، افزود: اگر همه خلاف قانون را خلاف بدانند، فرهنگ عمومی رعایت می‌شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: یک سری فرهنگ عمومی غلط بر جامعه حاکم است که باید اصلاح شود و به برخی افراد به واسطه برخی اعمال تذکر داده شود چون تبعات منکر در جامعه شامل حال همگان می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ترغیب مردم در انتخابات را وظیفه مسوولان عنوان کرد و گفت: متاسفانه مدیری که به دیگران می‌گوید من رای نمیدهم و در انتخابات شرکت نمی‌کنم یک لحظه هم لیاقت مدیریت و مسوولیت را ندارد و این نشانه عدم پایبندی و اعتقاد به نظام است و قطعا به نفع نظام نیست.

وی تاکید کرد: مسئولین باید مردم را متوجه حضور در انتخابات کنند ودر فرهنگ عمومی نواقصی که وجود دارد  باید اصلاح شود چراکه شرکت نکردن در انتخابات قطعا به ضرر ماست چون دشمن همیشه در کمین است و برداشت‌های متفاوتی از عدم حضور مردم پای صندوق‌های رای دارند.

نماینده ولی فقیه در کردستان به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص حضور در انتخابات گریزی زد و گفت: کشور را باید قدرتمند کرد لذا باید مجلسی قوی و قدرتمند داشته باشد و این امر با حضور تحقق می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در کردستان به رد صلاحیت‌ها در انتخابات و واکنش مردم نسبت به آن اشاره کرد و گفت: کاندیدایی که کارنامه‌اش اشتباهاتی مشاهده و تایید نشده است به نفع مردم بوده و مخالفت مردم در این خصوص نشانه خوبی نیست و فرهنگ غلط حاکم بر جامعه مبنی بر خلاف قانون عمل کردن و پذیرفتن باید تغییر کند.

وی بیان کرد: فرهنگ اجتماعی عمومی برای بهتر زندگی کردن و حل مشکلات مردم طراحی شده ولی متاسفانه فرهنگ حاکم ضد آرامش و امنیت و ضد توسعه، اقتصاد و پیشرفت است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: اگر در بحث مقابله و مبارزه با قاچاق همه همکاری می‌کردند قاچاقی وجود نداشت و این معضل برطرف می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: باید فرهنگی عمومی بر مردم حاکم شود  که حرام شرعی را تشخیص دهند و به فکر سود شخصی نباشند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۷