امامان جمعه نقش مهمی در فعالیت های فرهنگی دارند.
1398/11/30
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
امامان جمعه نقش مهمی در فعالیت های فرهنگی دارند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: امامان جمعه نقش مهمی در فعالیت‌های فرهنگی و آگاهی بخشی و ارشاد مردم دارند در این راستا باید در عرصه فرهنگی فعالیت پررنگی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز، آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی در جلسه تودیع و معارفه رئیس نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در استان کردستان با اینکه دشمنان از ابزارهای مختلف در راستای ضربه زدن به انقلاب بهره می‌گیرد گفت: یکی از این ابزارها بهره‌گیری از جنگ نرم و تبلیغات و نیز جریان‌های فکری - فرهنگی تلاش می‌کنند سیاست‌های خود را عملی کنند.
وی تاکیدکرد: روحانیون به عنوان یک قشر دینی و فرهنگی نقش مهمی در پیشبرد جریان‌های فرهنگی دارند.
وی با اشاره به اینکه تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران گرچه فلج‌کننده است و مشکلات عدیده‌ای در کشور ایجاد کرده است گفت: علیرغم این مشکلات  تحریم‌ها به فرصت بدل شده و در بسیاری جهات ما بتوانیم به استقلال دست یابیم.
وی اظهارکرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اقتصاد کشور یک اقتصاد تک محصولی و وابسته به نفت بوده است، اما تحریم‌ها موجب شده از بسیاری وابستگی‌ها به خودکفایی و استقلال دست یابیم.
وی یادآورشد: هم اکنون تراز تجاری و درآمدهای ارزی کشور مثبت شده است.
وی ادامه داد: دشمن فکر می‌کند می‌تواند در اجماع جهانی به ما ضربه بزند، اما حتی نتوانستند مصوب کنند حق وتو را مصوب کنند.
وی اظهارکرد: دشمنان نظام امروز از راه‌های مختلف برای فشار هرچه بیشتر به ایران ناکام مانده‌اند و با بهره‌گیری از جنگ نرم و تبلیغات و جریان‌های فکری و فرهنگی درصدد فشار بر ایران هستند.
وی تاکیدکرد: در عرصه فرهنگی قوی هستیم اما نیاز به تلاش بیشتر داریم در این راستا روحانیون در عرصه نماز جمعه موظفند در جهت تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی تلاش کنند.
وی بر تقویت وحدت میان شیعه و سنی الفت و برادری میان آنها در جهت تحکیم مبانی اسلام  تاکیدکرد.
در این جلسه از خدمات حجت‌الاسلام مهدی فرزی تجلیل و قدردانی و طی حکمی حجت‌الاسلام سید محمد علی رضایی به عنوان مدیر جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان منصوب شد.