نماز جمعه سنگر وحدت مسلمانان است
1398/11/30
امام جمعه سنندج
نماز جمعه سنگر وحدت مسلمانان است
امام جمعه سنندج گفت: نماز جمعه سنگر وحدت در جهان اسلام است و دشمنان به شدت از این سنگر وحدت‌آفرین می‌ترسند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز ، ماموستا فایق رستمی در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان کردستان که در دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از کجا آمده‌ایم و برای چه آمده‌ایم و به کجا می‌رویم سه سوالی است که اگر از خود بپرسیم و جواب لازم را برای آن داشته باشیم بهترین برنامه را برای دنیا و آخرتمان می‌توانیم پیاده کنیم.
وی تصریح کرد: این دنیا مزرعه‌ای است که ما می‌توانیم در آن برای آخرت توشه جمع کنیم و خداوند را خریدار آنچه جمع‌ کرده‌ایم قرار دهیم.
امام جمعه سنندج افزود: نشستن در محفل علما براساس آنچه خداوند در قرآن کریم می‌فرماید برای انسان‌ها برکت است.
وی اذعان کرد: امام علی‌(ع) می‌فرماید علم رودخانه همیشه جاری و حکمت دریا است و این علم باید توسط علما به تمام جهان گسترش پیدا کند.
وی گفت: خداوند در دل علم برای تمام زوایای زندگی بشر برنامه تعریف کرده و حرکت براساس علم و آگاهی موجب نجات انسان در دنیا و آخرت می‌شود.
امام جمعه سنندج با بیان اینکه امروز ما بیش از هر زمانی به علم و معرفت نیازمند هستیم، گفت: اگر علم و معرفت از جامعه حذف شود آن جامعه به سمت نابودی حرکت می‌کند.
وی اظهار کرد: خداوند کریم نماز جمعه را فقط به عنوان فریضه و نمازهای عیدین را سنت قرار نداده است چرا که نماز جمعه سنگر اخوت، برادری و آگاهی‌بخشی و بصیرت‌افزایی است.
امام جمعه سنندج تصریح کرد: خطیب نماز جمعه ما هم به عنوان پرچم‌دار این سنگر باید با علم و آگاهی مانند شمعی بسوزد و به مردم آگاهی‌بخشی انتقال دهد.
وی اظهار کرد: سنگر نماز جمعه سنگر وحدت و سنگر درک همه مسائل و پرداختن به مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف است.