وحدت‌گرایی مهم‌ترین هدف شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه است
1398/11/30
معاون اجرایی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور
وحدت‌گرایی مهم‌ترین هدف شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه است
معاون اجرایی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: هم‌افزایی و وحدت‌گرایی و رشد و تعالی ائمه جمعه فعال در استان از مهم‌ترین اهداف شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، نهاد مقدس نماز جمعه کشور است.

 
به گزارش اطلاع رسانی شافعی نیوز حجت‌الاسلام مهدی رحمانی  در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان کردستان که در دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به نقش تأثیرگذار نماز جمعه در حوزه بصیرت‌افزایی و فرهنگی و اخلاقی می‌توان این شورا را قرارگاه فرهنگی و بصیرت در جامعه دانست.
وی افزود:‌ وحدت یکدلی و یکپارچگی که سبک و سیره حضرت مقام معظم رهبری است در این استان به واسطه وجود نماینده ولی فقیه در کردستان کاملا محسوس است.
معاون اجرایی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور خاطر نشان کرد: شکوفایی شبکه نورانی امامت جمعه به عنوان امانت گران‌سنگی است که از سوی مقام معظم رهبری به  شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و نهاد مقدس نماز جمعه واگذار شده از مهم‌ترین اولویت‌های این شورا در سطح کشور است.
حجت الاسلام رحمانی تصریح کرد: شبکه امامت جمعه باید شکوفا و ارتقای کیفی داشته باشد و اثر بخشی که خدای متعال برای نماز جمعه و رسول مکرم اسلام از این واجب الهی سیاسی در نظر گرفته، امام راحل احیاگر آن و رهبر معظم انقلاب روشن کننده افق‌ها در مسیر این مهم بوده باید تحقق پیدا کند.
وی اذعان کرد: در مدیریت جدید شورای سیاست‌گذاری نگاهی که به نهاد امامت جمعه می‌شود از این زاویه است و برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌شود نیز تحت یک برنامه دقیق تدوین و چشم‌اندازها و افق‌ها را دیده‌ایم و براساس آن جلو خواهیم رفت.
معاون اجرایی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور افزود: چند راهبرد برای شورای سیاست‌گذاری طراحی شده که یکی از آن راهبردها سوق دادن همه نیروها مادی و معنوی شورا به سمت بهبود و تعالی سازمانی است.
حجت‌الاسلام رحمانی تصریح کرد: راهبردهای دیگر مانند فرهنگ‌سازی، سازماندهی، توانمندسازی ائمه جمعه به لحاظ علمی و سایر مسائل هم مد نظر قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه شبکه نورانی ائمه جماعت را باید تعالی ببخشیم، اعلام کرد: زحمات بسیار خوبی در نهاد نماز جمعه انجام شده که قدردان همه کسانی هستیم که در گذشته در این راستا اقدام کرده‌اند.
وی تصریح کرد: جایگاه شورای سیاست‌گذاری و نمایندگی شورا در استان از نظر شورا یک جایگاه استراتژیک است و کاملا تحت خدمت نماینده ولی فقیه و راهنمایی‌های ایشان باید فعالیت کند.
معاون اجرایی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور افزود: نمایندگی شورا در استان‌ها باید هماهنگ با نماینده ولی فقیه در خدمت برنامه و سیاست‌های شورای سیاست‌گذاری شورا باشد.
حجت‌الاسلام رحمانی خاطرنشان کرد: هم‌افزایی و وحدت‌گرایی و رشد و تعالی ائمه جمعه فعال در استان از مهم‌ترین اهداف شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، نهاد مقدس نماز جمعه کشور است.
وی اضافه کرد: براساس دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی تا سال 1404 یک قرارگاه ایمان و اخلاق و شبکه نورانی ائمه جمعه که وظیفه آن شناخت دشمن و برنامه‌ریزی برای مقابله با جبهه کفر است باید تشکیل شود.
معاون اجرایی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور اذعان کرد:‌ از نظر حضرت آقا نهاد نماز جمعه قرارگاه فرهنگی و مرکز فرهنگی و هدایت‌گری سیاسی شهر است و فرمانده این قرارگاه هم با ائمه جمعه است.
انتهای پیام