اشعار اهل تسنن در مورد اهل بیت براساس عقیده و ارادت آنهاست/ حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی بیانگر محبت و علاقه مردم بود
1398/11/30
مولوی محمد اسحاق مدنی:
اشعار اهل تسنن در مورد اهل بیت براساس عقیده و ارادت آنهاست/ حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی بیانگر محبت و علاقه مردم بود
قائم مقام شورای عالی تقریب مذاهب کشور گفت: اشعاری که جوانان اهل سنت خواندند براساس عقیده و ارادت اهل سنت به اهل بیت به‌ویژه حضرت فاطمه زهراست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، مولوی محمد اسحاق مدنی در دومین همایش کشوری نغمه‌سرایان اهل سنت که در مجتمع نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران، منت و احسان بزرگی نه تنها بر گردن اهل سنت و اهل تشیع دارد بلکه منت بزرگی برای همه ادیان و کسانیکه معنویت را قبول دارند و از آن الهام می‌گیرند، دارد.
وی با اشاره به اینکه کسانی که پیرو معنویت هستند انقلاب اسلامی را قبول دارند، افزود: براساس یک روایت دانشجوی هندی در ایران، روحانیون هند امام خمینی را قبول داشته‌اند و گفته‌اند از روزی که امام در ایران انقلاب کرده است احترام رهبران و روحانیون هندی نیز بالاتر رفته است.
قائم مقام شورای عالی تقریب مذاهب کشور با اشاره به برکات انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب روحانیون سراسر ادیان از جمله مسیحی نیز بیشتر مورد توجه هستند و بسیاری از کارها نیز با مشورت روحانیون انجام می‌گیرد و این برکتی است که با پیروزی انقلاب اسلامی همه ادیان از آن بهره‌مند شده‌اند.
اسحاق مدنی تصریح کرد: امروز روحانیون اهل سنت و اهل تشیع در کشورهای اسلامی یک جایگاه بالا و خوبی دارند و حتی کسانیکه معتقد به دین و مذهب نیستند می‌دانند که روحانیون در جامعه تاثیرگذارند.
وی افزود: اگر انقلاب اسلامی ایران بتواند سیره و سیاست اسلام را در دنیای اسلام پیاده کند انقلاب خودبخود به همه جای جهان سرایت می‌کند و باید انقلاب اسلامی در سراسر دنیا به بزرگترین ابرقدرت جهان تبدیل شود.
قائم مقام شورای عالی تقریب مذاهب کشور با اشاره به رشادت‌های سردار سلیمانی عنوان کرد: سردار در جبهه‌های مختلف با رشادت جنگید و شهید شد و علاوه بر ایشان شهدای دیگری در داخل و خارج کشور جنگیدند و شهید شدند.
اسحاق مدنی افزود: دلیل اینکه ملت ایران در تشییع پیکر سردار سلیمانی حضور گسترده داشتند بیانگر محبت و علاقه مردم به سردار دلها بود بی‌شک خداوند کسی را بی‌دلیل محبوب نمی‌کند و قطعا سردار خوبی‌هایی داشته است که خداوند محبتش را در دل مردم القا کرده است.
وی همچنین به مراسم گرامیداشت هفته زن پرداخت و خاطر نشان کرد: اهل تشیع بدانند اشعاری که جوانان اهل سنت خواندند براساس عقیده و ارادت اهل سنت به اهل بیت به‌ویژه حضرت فاطمه زهراست.
قائم مقام شورای عالی تقریب مذاهب کشور اعلام کرد: پیامبر فاطمه را پاره تن خود می‌داند و هرکتابی از اهل سنت بخوانید فضایل اهل بیت از جمله حصرت فاطمه زهرا وجود دارد.
اسحاق مدنی بیان کرد: در هرجای دنیا در هر نمازی آخرین کلمات اهل تسنن در همه مذاهب قرآئت اللهم صلی علی محمد و علی آل محمد است.
وی اضافه کرد: جنگ شیعه و سنی و اختلاف شیعه سنی عاقلانه نیست و بزرگان ما این کار را نکردند و ما هم باید با الگوهای وحدت‌ آفرین از شایعات و دروغ‌ها بپرهیزیم و به اصل اصیل اسلام چنگ بزنیم.
قائم مقام شورای عالی تقریب مذاهب کشور اعلام کرد: امید که اسلام به عظمت صدر اسلام دست یابد و مسلمانان جهان از این الگوی ایران الگو گیرند.