مجلس قوی از مولفه‌های قدرت ایران است/شرکت در انتخابات تکلیف شرعی است
1398/11/30
نماینده ولی فقیه در استان کردستان
مجلس قوی از مولفه‌های قدرت ایران است/شرکت در انتخابات تکلیف شرعی است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مجلس قوی از مؤلفه‌های قوی شدن ایران اسلامی است و تشکیل مجلس قوی با رأی بالای ملت تحقق پیدا می‌کند همه باید در این مسیر تلاش کنیم.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی اظهار کرد: انتخابات مجلس یکی از مهم‌ترین مسائل در پیش‌رو است که از چند جهت برای کشور ما مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: اولا از این جهت که مقام معظم رهبری فرمودند کشور را باید قوی کنیم و یکی از مظاهر قوت کشور انتخابات و مجلس قوی است لذا باید همه برای مشارکت حداکثری تلاش کنیم.

وی گفت: نفس انتخابات برای ما یک قوت است، اگرچه غرب ادعای مردم‌سالاری دارد، اما ملت ایران ادعای مردم‌سالاری دینی را در جهان دارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: همه دنیا فهمیده‌اند که مردم‌سالاری غربی ابزاری برای سردمداران ظلم برای حکومت بر مردم است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات در کشورهای غربی و در کشورهایی که در سیطره غرب هستند بسیار کم‌رنگ شده است که جدیدترین مورد آن را در انتخابات افغانستان که در سیطره آمریکا است، مشاهده کردیم.

وی عنوان کرد: رئیس جمهور افغانستان با ۹۰۰ هزار رای انتخاب شد در حالیکه جمعیت این کشور بیش از 30 میلیون نفر است که آیا می‌توان این را دموکراسی دانست!

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان کرد: در کشور ایران هیچ وقت مشارکت مردم در انتخابات‌ها کمتر از 50 درصد نبوده و بالاترین رای مردمی در انتخاب قانون اساسی با رای 98.2 درصد بوده است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با عنوان اینکه دموکراسی ما بر مبنای مردم‌سالاری دینی است، گفت: می‌توان گفت در رقابت با دموکراسی کشورهای مختلف، ایران اسلامی همیشه جلو بوده و چه به لحاظ تعداد انتخابات و چه از نظر مشارکت بالای مردم و این پشتوانه عظیمی برای نظام است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: مجموعه نظام با رای مردم انتخاب می‌شود حتی در شورای نگهبان هم 6 نفر حقوق‌دان با رای نمایندگان مردم انتخاب می‌شوند و این نشان می‌دهد که نظام ایران بر مبنای دموکراسی مردم‌سالاری دینی است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اذعان داشت: نظر مردم و برگزاری انتخابات بسیار مهم است چرا که مردم با شرکت در انتخابات نقش مهمی در تعیین سرنوشت خود ایفا می‌کنند و حضور مردم در صحنه همیشه حمایت ملت از نظام را نشان داده است.

حضور حماسی مردم در عرصه‌های مختلف توطئه‌های مردم را نقش برآب کرده است

وی عنوان کرد: هر وقت که دشمنان سعی کرده‌اند با تبلیغات نشان دهند که مردم ایران دیگر از نظام خسته و پشتیبانی نمی‌کنند مردم با حضور حماسی خود در عرصه‌های مختلف همچون انتخابات، راهپیمایی‌ها وغیره این توطئه دشمنان را نقش برآب کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: در حماسه‌ها و یوم‌الله‌هایی مانند 22 بهمن شرکت‌کنندگان قابل شمارش نیست به همین دلیل هر کس عدد حضور و مشارکت مردم را به میل خود اعلام می‌کند، اما در عرصه انتخابات آرا مردم مشخص است و بالا و پایین بودن میزان مشارکت را کاملا روشن نشان می‌دهد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: ‌وقتی اعلام می‌شود این تعداد در انتخابات شرکت کرده‌اند یعنی این افراد قبل از اینکه به کاندیداها رأی دهند به نظام رأی داده‌اند، حضور مردم قدرت و قوت را برای مردم دنبال دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مولفه‌های قدرت این است که مردم پشت نظام باشند، گفت: وقتی دشمنان ما می‌فهمند مردم پشت نظام هستند، موضع‌گیری که دارند متفاوت خواهد بود حتی اگر مذاکره‌ای قرار است صورت بگیرد با اقتدار صورت می‌گیرد.

به گفته وی، مجلس قوی از مؤلفه‌های قوی شدن ایران اسلامی است و تشکیل مجلس قوی با رأی بالای ملت تحقق پیدا می‌کند همه باید در این مسیر تلاش کنیم.

حضور کم‌رنگ مردم در انتخابات به نظام لطمه می‌زند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: اما اگر مردم عرصه را خالی و احساس کنند، نباید در انتخابات به هر دلیلی شرکت کنند این رویه به نظام لطمه وارد می‌کند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در ادامه اذعان کرد: مجلس به فرموده امام امت در راس امور است چرا که بسیاری از قوانین که در بعد داخلی و خارجی می‌تواند سرنوشت کشور ما را تعیین کند در مجلس تصمیم‌گیری می‌شود.

وی افزود: اگر مجلس قوی داشته باشیم وزرای خوبی هم خواهیم داشت و می‌توانیم امیدوار باشیم که قوه مجریه هم قوه خوبی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اگر می‌خواهیم چنین مجلس قوی داشته باشیم و نمایندگان توانمند و اصلح‌ترین‌ها به مجلس راه پیدا کنند مردم حتما باید در عرصه انتخابات مشارکت حداکثری و آگاهانه‌ای داشته باشند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه مردم با شرکت در انتخابات در مرحله نخست به تکلیف خود عمل می‌کنند، اذعان

کرد: با انتخاب افراد اصلح هم می‌توانند افرادی را که به نفع نظام و ملت است به مجلس بفرستند.

 

مردم اجازه ورود نمایندگان ناکارآمد به مجلس

وی اضافه کرد: شرکت در انتخابات و انتخاب اصلح‌ترین افراد به عنوان نمایندگان مجلس آینده در کنار اینکه تکلیف تک‌تک واجدین شرایط است حقی به گردن ماست چرا که عدم احساس مسئولیت و حضور ما در این عرصه ممکن است فرصت ورود افراد توانمند به مجلس را بسوزاند، چرا که تک‌تک آرای ما در این عرصه می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند شاید کسی در کشور باشد که بگوید ناراحت هستیم، مشکلات وجود داد، حرف داریم، حتی شاید مرا قبول نداشته باشد اما اهل این مملکت هستند و این مملکت را دوست دارد چنین کسی هم حاضر نیست قدرت کشورش کاسته شود و چون این عرصه برای قدرت و اقتدار کشور است همه باید در صحنه باشیم.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گفت: دشمنان و حتی کسانی که فراری هستند بر اهمیت قدرت، پیشرفت نظام تاکید دارند و این پیشرفت‌ها نتیجه حضور در صحنه مردم بوده است.

وی اضافه کرد: انشاءالله در دوم اسفندماه امسال نیز آحاد مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات هم تکلیف شرعی خود را انجام و در کنار اینکه اتحاد خود را به رخ دشمنان می‌کشیم با انتخاب اصلح و افراد خوب نقش خود را پازل افزایش قدرت و پیشرفت کشور ایفا کنیم.

انتهای پیام