نقش روحانیون در روشنگری بیداری اسلامی بی‌بدیل است/شرکت در انتخابات وظیفه عمومی است
1398/11/5
امام جمعه شهرستان دهگلان
نقش روحانیون در روشنگری بیداری اسلامی بی‌بدیل است/شرکت در انتخابات وظیفه عمومی است
امام جمعه دهگلان گفت: نقش علما و روحانیون در روشنگری بیداری اسلامی، وحدت و برداری و تاثیر در جامعه بسیار مهم و بی‌بدیل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، ماموستا عبدالسلام محمدی  در خطبه‌های نماز جمعه دهگلان به موضوع مسولیت خطیر علما و ائمه‌ جمعه اشاره و بیان داشت، نقش علما و روحانیون در روشنگری بیداری اسلامی، وحدت و برداری و تاثیر در جامعه بسیار مهم و بی‌بدیل است.

امام جمعه دهگلان اذعان داشت: علمایی که در صف روشنگری و بیداری هستند بیشتر مورد هجمه قرار می‌گیرند زیرا در خط مقدم تبلیغ بوده و این برای دشمن ناخوشایند است.

وی ادامه داد: مسوولیت محراب و منبر بسیار سنگین بوده و علمای بسیاری در سنگر مسجد و محراب خالصانه انجام تبلیغ و ماموریت کرده‌اند.

ماموستا محمدی در بخش دیگر از خطبه‌های نماز جمعه به موضوع استقامت و پایداری اشاره و بیان داشت: خداوند متعال در قرآن کریم از کسانی که در ایمان و عمل صالح موفق و همچنین صبر و پایداری داشته‌اند تعریف نموده و خوف و اندوه را از کسانی که براستی اهل استقامت و پایداری هستند نفی نموده و آنها را به بهشت و رضایت خود دلگرم می‌کند.

به گفته وی، در سه وقت مرگ و جدایی از دنیا، در قبر و عالم برزخ و در هنگام بعث و زنده شدن ملائکه الهی به مومن حقیقی و اهل صبر و استقامت بشارت می‌دهند.

امام جمعه دهگلان اذعان داشت: استقامت در توحید و یکتا پرستی، استقامت در انجام فرایض و عدم انجام منهیات، استقامت و پایداری در هنگام مشکلات و همچنین در کسب علم و دانش بسیار مهم و حایز اهمیت است.

ماموستا محمدی به موضوع انتخابات هم اشاره کرد و گفت: شرکت در انتخابات یک وظیفه عمومی است و انتخاب شخص اصلح یعنی کسی که شرایط لازم و تخصص و تعهد در حوزه انتخابیه خود و همچنین قدرت و توان نظارت و قانونگذاری صحیح را داشته باشد، بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی در پایان افزود: امیدواریم مردم متدین و متعهد ما با انتخاب اشخاص اصلح برای راهیابی به مجلس توجه کافی داشته باشند چرا که بسیاری از مشکلات روزمره ما نتیجه انتخاب اشتباه بوده و اگر افراد اصلح انتخاب شوند بسیاری از مشکلات جامعه ما درون مملکتمان قابل حل و اصلاح است.