نماز جمعه حج مساکین و عید مؤمنین است
1398/11/5
امام جمعه سنندج
نماز جمعه حج مساکین و عید مؤمنین است
امام جمعه سنندج با بیان اینکه نماز جمعه حج مساکین و عید مؤمنین است، گفت:‌ حضور گسترده مسلمانان در این عرصه سیاسی عبادی ضروری است.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، ماموستا فایق رستمی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج با بیان اینکه مدیریتی مورد قبول است که در خدمت دین و مبانی الهی باشد، اظهار کرد: این مهم را باید همه افرادی که در جامعه مسوولیتی برعهده دارند در نظر داشته باشند.
امام جمعه سنندج همه نمازگزاران را به اخلاق‌مداری توصیه کرد و گفت: جامعه‌ای که همه اعضای آن اخلاق‌مدار باشند آن جامعه به سوی عزت و تعالی روزافزون پیش می‌رود.
ماموستا رستمی بر فراهم کردن زمینه‌های لازم برای آشنایی هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان با ارزش‌های دینی و مبانی اخلاقی تاکید کرد و گفت: از تمام ظرفیت‌ها باید در این راستا استفاده شود.
وی از نماز جمعه به عنوان حج مساکین و عید مؤمنین نام برد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود مسلمانان در این عرصه عبادی سیاسی حضوری گسترده داشته باشند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود از خدمات و تلاش‌های نیروهای راهداری در تسهیل امور عبور و مرور مسافران در جاده‌های بین شهری تقدیر کرد و گفت: خدمت به مردم و تلاش در راستای رفع مشکلات آنها اقدام ارزشمند است که موجب خشنودی خداوند تبارک و تعالی می‌شود.
ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: تلاش‌های نیروهای راهداری شایسته والاترین تقدیرهاست.
امام جمعه سنندج در ادامه خطبه‌های این هفته با اشاره به سیره و سنت رسول الله(ص) اظهار کرد: امروز راه رسول الله(ص) تنها راه نجات است و باید همه ما مسلمانان این امر را مدنظر داشته باشیم.