خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران مایه انسجام و یکپارچگی ملت ایران بود
1398/10/30
عضو شورای دبیرخانه مدارس علوم دینی اهل سنت کشور:
خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران مایه انسجام و یکپارچگی ملت ایران بود
عضو شورای دبیرخانه مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: در این برهه حساس از تاریخ ایران، خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران مایه آرامش، اتحاد، انسجام و یکپارچگی ملت ایران بود

ماموستا محمدامین راستی اظهار داشت: نماز جمعه از جمله تریبون‌ها و نهاد‌های مهم و مطرح کشور در سال‌های پس از انقلاب اسلامی بوده است، اعلان مواضع مهم و جهت‌گیری‌های کلان از سویی و حضور اقشار مختلف مردم از سوی دیگر، نماز جمعه را به نهاد عمومیِ مهم و اثرگذاری تبدیل کرده است.
وی افزود: رهبر انقلاب اسلامی نیز در طول سالیان پس از پیروزی انقلاب بار‌ها در جایگاه امامت جمعه قرار گرفته و از این تریبون با مردم سخن گفته و روشنگری کرده‌اند و جمعه گذشته نیز با حضور در مصلای تهران سخنرانی بی‌بدیل و بی‌نظیر را ایراد فرمودند که باعث دلگرمی مردم ایران شد.
ماموستا راستی ادامه داد: در این برهه حساس از تاریخ ایران، خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران مایه آرامش، اتحاد، انسجام و یکپارچگی ملت ایران بود.
وی گفت: مقام معظم رهبری عزت مردم ایران اسلامی را در خطبه‌های دیروز به زیبایی مورد تاکید قرار دادند و امیدواری مردم ایران نسبت به آینده نظام، اقتدار امت و حرکت به‌سوی تمدن نوین اسلامی را بیش از پیش تقویت کردند.
این عالم برجسته اهل سنت گفت: نکته جالب و ظریف در فرمایشات دیروز مقام معظم رهبری که شاخصه کلام رهبر بود کلمه یوم‌الله بود که ایشان با تطبیق مفهوم ایام‌الله به خیزش بی‌نظیر در ایران و عراق در تکریم و تعظیم مجاهدان شهید، گفتند: یوم‌الله یعنی روز مشاهده دست قدرت خداوند در حوادث، بنابراین آن هنگامی که ده‌ها میلیون در ایران و صدها هزار نفر در عراق و بعضی کشورهای دیگر به‌پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان‌ها آمدند و بزرگ‌ترین بدرقه جهان را شکل دادند، مصداق ایام‌الله است، چرا که این عظمت هیچ عاملی جز دست قدرت خدا ندارد.
وی یادآور شد: یوم‌الله در اسلام به معنای روزی است که خداوند به کمک و یاری افرادی که در راه خدا و دین خدا قدم برداشته‌اند می‌آید و چوم فرمانده سپاه قدس در طول دوران حیات خود فقط برای خدا و دین خدا قدم برداشت هم شهادتش و هم تشیع جنازه‌اش باشکوه و با عظمت بود.
ماموستا راستی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز جمعه تهران فرمودند حضور ده‌ها میلیونی مردم در تشیع جنازه شهید قاسم سلیمانی مصداق ایام‌الله است، چرا که این عظمت هیچ عاملی جز دست قدرت خدا ندارد در واقع ترور سردار سلیمانی یعنی سرشناس‌ترین و قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در کل منطقه، موجب رسوایی دولت بی‌آبرویِ آمریکا شد.
امام جمعه موقت سنندج گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نزول آیات شریفه مورد بحث در مکه یعنی در زمان اوج مبارزات مسلمانان و ایستادگی آنان در مقابل جریان کفر فرمودند این آیات در آن شرایط سخت به مسلمانان بشارت می‌داد که خداوند ایام‌الله را نصیب شما خواهد کرد و با اعمال شاکرانه شما، پیروزی‌های بیشتری در انتظارتان خواهد بود.