دشمنان بدانند بیرق شهید سلیمانی بر زمین نمی‌ماند
1398/10/22
امام جمعه کامیاران
دشمنان بدانند بیرق شهید سلیمانی بر زمین نمی‌ماند
امام جمعه کامیاران گفت: دشمنان باید بدانند با مرگ شهید سلیمانی راه این سردار اسلام پایان نمی‌یابد و بیرق دست این شهید زمین نخواهد ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز،ماموستا توفیق قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کامیاران با اشاره به شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی و انتقام سخت سپاه از تروریست‌های آمریکا  در پایگاه عین الاسد، اظهار کرد: بار دیگر شهادت سردار رشید اسلام سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی  را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت شهید پرور ایران اسلامی و خانواده آن بزرگوار تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.
وی خاطرنشان کرد: جنایت ارتش تروریست آمریکا را محکوم می‌کنیم و از نیروهای هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تقدیر و تشکر  می‌کنم که با شهامت تمام جواب دندان شکن  را به تروریست‌های آمریکا دادند و پایگاه عین الاسد را درهم کوبیدند وآن را برای جنایتکاران آمریکا به جهنم سوزان تبدیل کردند.
وی گفت: این اقدام عملیاتی به موقع وخوشحال کننده برای ملت ایران  بود و خرسندی ملت را به دنبال داشت.
 وی گفت: شهید سلیمانی با شهادت خود چهره کریه و دست‌های نا پاک را  برای جهانیان نمایان کرد و موجب شد که روح درنده خوی استکبار  در پشت چهره به ظاهر زیبای  غرب نمایان شود.
وی اضافه کرد: آمریکا بداند که درصورت تکرار چنین جنایاتی از طرف فرزندان این زمین انتقام سخت‌تر دریافت می کنند.
وی خطاب به دشمنان گفت: خیال نکنند که با شهادت سردار سلیمانی کار را تمام کرده‌اند و هیچ گونه مقابله‌ای با آنها نمی‌شود وهرکاری که دلشان بخواهد انجام دهند  چون سپاه مقتدر  ونیروهای مسلح ما  هرکدام یک حاج قاسم سلیمانی هستند که بیرق او را به زمین نمی‌اندازند.
وی اذعان داشت:  پرچمی که در دست حاج قاسم  بود برای همیشه توسط جوانان این مرز و بوم نگهداری می‌شود و رستا خیزی که در تشییع جنازه او شکل گرفت شاهد این مدعا است.
وی گفت: شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی مایه انسجام  در جامعه اسلامی  شد.
وی مردم قدرشناس ایران با حضور خود در تشییع و تدفین  این شهید بزرگوار به دشمنان فهماندند  که انقلاب اسلامی  هنوز زنده است.
وی تصریح کرد: به بازماندگان و خانواده‌های داغدار کسانیکه در سانحه سقوط هواپیما  جان خود را از دست دادند  تسلیت عرض می‌کنیم.
ماموستا قربانی در ادامه با اشاره به چگونگی ازدواج  و نحو تربیت فرزندان از دیدگاه دین اسلام عنوان کرد: انتخاب همسر صالحه و نیکوکار اولین شرط ازدواج بین زوجه و زوج است.
وی گفت: اسلام دینی است که نسبت به خانواده و رعایت شخص ایماندار در میان خانواده تاکید فرموده است چون خانواده مسلمان هسته جامعه اسلامی است.
 وی با تاکید بر اینکه سرچشمه الفت و هم زیستی در خانواده شکل می‌گیرد، اظهار کرد: این الفت و مهربانی بعد از خانواده به درون جامعه هم وارد می‌شود.
وی اضافه کرد: همسران باید با هم همکاری و مساعدت داشته باشند تا بتوانند فرزندان خوبی را تربیت کنند و فرزندی صالح را به جامعه تحویل دهند.
وی با بیان اینکه زن نیکوکار باید وظیفه وحرکات خود را بشناسد، گفت: زن و مرد صالح دو بال مهم برای جابجای این امر مهم هستند و این دو نفر می‌توانند به نحو احسن فرزندان را خوب تربیت کنند.
وی با اشاره به اینکه زن و مرد دو رکن اساسی خانواده هستند، اذعان داشت: زن صالح می‌تواند فرزندان صالح را در دامان خود تربیت کند.
وی عنوان کرد: زنان صدر اسلام زنانی بوده‌اند که صحابه گرامی را تربیت کرده بودند تا جان شیرین خود را در راه  خدا فدا کنند.
وی به مهریه‌های نامتعارف هم گریزی زد و گفت: برخی ها به عنوان مهریه دخترانشان سکه به اندازه سال تولدشان در نظر می‌گیرند که این هم شرعی نیست.
 وی گفت: کسب روزی حلال و تربیت درست فرزندان مهم‌ترین وظیفه پدر و مادران است.
وی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید زمینه ازدواج‌های اسان را در جامعه فراهم سازند و از برخی گیرها و هزنیه‌تراشی‌های الکی در این خصوص خودداری کنند.
انتها پیام/