شهید سلیمانی نقش مهمی در نجات کوردهای سوریه و عراق داشت
1398/10/22
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه
شهید سلیمانی نقش مهمی در نجات کوردهای سوریه و عراق داشت
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه گفت: شهید سلیمانی نقش مهمی در نجات بخش ایزدی‌ها و کوردهای سوریه و عراق داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز، ماموستا نوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع قروه اظهار کرد: شهادت سردار سلیمانی اندوهی بزرگ برای ملت ایران بود که این واقعه تلخ موجب جریحه‌دار شدن قلب و جان و مردم ایران شد.
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه افزود: شرکت حداکثری آحاد مردم در تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی نشان داد ملت ایران همیشه به پای انقلاب خود ایستاده‌اند و هرچه گرانی و تورم هم در میان جامعه بسیار باشد مردم باز از آرمان‌های خود دوری نخواهند شد و هیچگاه در برابر دشمنان تن به ذلت نمی‌دهند.
ماموستا نوری عنوان کرد: شهادت سردار سلیمانی به دست آمریکایی‌ها موجب شد ماهیت دشمن بیشتر برای ما آشکار شود چراکه ایشان آزاد مردی به تمام معنا بودند که برای نجات جان مظلومان در هر نقطه از دنیا دریغ نمی‌کردند.
وی اذعان داشت: شهید سلیمانی نقش مهمی در نجات بخش ایزدی‌ها و کوردهای سوریه و عراق داشتند.
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها 11 هزار کیلومتر از خاک خود خارج شده‌اند و در خاورمیانه مشغول کشت و کشتار مسلمانان بی‌دفاع و مظلوم هستند آن وقت جمهوری اسلامی ایران را به عنوان تروریست مورد اتهام قرار می‌دهند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه بیان داشتند مسئولین و دولتمردان جمهوری اسلامی به بهترین شیوه به وعده انتقام گیری خود عمل کردند و با هدف قراردادن پایگاه نظامی آمریکایی ها به نام عین الاسد اقتدار خود را نشان دادند و به آمریکا و دیگر قدرت‌های منطقه نشان دادند که از هیچ چیزی هراسی ندارند و با تمام توان در مقابل دشمن ایستادگی می کنند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) که فرموده بودند دوران بزن در رو تمام شده است اشاره نمودند و از سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی کمال تقدیر و تشکر را در جهت انتقام جویی از آمریکایی ها داشتند و این اقدام را مورد خرسندی ملت ایران نام بردند و بیان داشتند با وجود تحریم و گرانی ملت ایران هیچگاه راضی به  دخالت آمریکایی ها در داخل کشور ایران را نخواهند بود.  
وی همچنین سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی که موجب کشته شدن تمامی سرنشینان ان شد و همچنین در گذشت تعدادی از هم وطنانمان در سانحه تصادف اتوبوس را تسلیت عرض نمودند.
ماموستا نوری در بخش دوم سخنان خود بیان داشتند سوره ملک را سوره ای دلنشین نام بردند که حاوی مباحث اخلاقی و همچنین مباحثی درباره اوضاع قیامت و بهشت و جهنم می باشد که پیامبر (ص) می فرمایند هرکسی بر خواندن این سوره مبارک مداومت داشته باشد این سوره شفاعت کننده وی می شود و موجب می گردد تا گناهان آن فرد آمرزیده شود.
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه گفت: خداوند متعال در آیات اول و دوم این سوره می‌فرمایند: بلند مرتبه است کسی که ملک و اقتدار عالم هستی به دست اوست و اوست که بر همه عالم هستی قادر مطلق است و هر تغییر و تحول به دست خداوند عالمیان است، آن خدایی که بر تمام ملک هستی مقتدر است خدایی است که مردن و حیات را خلق نموده تا شما را مورد آزمایش قرار دهد  تا بداند کدامتان دارای اعمال نیک می باشد و اوست بسیار آمرزنده.
وی مسئله مردن را مسئله‌ای طبیعی دانست و گفت: ایمان به آخرت از اصول دین است و حیات و ممات انسان ها به دست خداوند متعال است.
وی تصریح کرد: باید بدانیم که با مردن انسان ها تمام نمی‌شوند بلکه زندگی دوباره‌ای را آغاز می‌نماید.
ماموستا نوری بیان داشت: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند انسان مسلمان فردی است که دیگر مسلمانان از زبان و دست او در امان باشند.
وی تصریح کرد: انسان می‌تواند با احسن اعمال برای اطرافیان خود مفید باشد و مواظب باشد که بعضاً با زبان خود، خود را مرتکب انجام اعمال سیئه ننماید و نسبت به تمام جامعه و اطرافیان خود نیت خیرخواهانه داشته باشد.
انتهای پیام/