حضرت علی(ع) الگوی کامل زهد و تواضع هستند
1398/10/22
امام جمعه موقت مسجد جامع بهاران مریوان
حضرت علی(ع) الگوی کامل زهد و تواضع هستند
امام جمعه موقت مسجد جامع بهاران مریوان گفت: حضرت علی(ع) الگوی کامل به لحاظ علم، زهد، شجاعت، اخلاق، تواضع و مهربانی بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز، ماموستا سیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع بهاران مریوان اظهار کرد: هموراه تاریخ حادثه سازبوده است علی الخصوص درفصول پاییز وزمستان امسال که هر کدام از این حوادث باعث تاسف و ناراحتی برای جامه بود.
امام جمعه موقت مسجد جامع بهاران مریوان خاطرنشان کرد: درحادثه آبان متاسفانه چندین مرکز اقتصادی و پمپ‌های بنزین به آتش کشیده شد و خسارت زیادی به بخش‌های مختلف کشور وارد شد.
امام جمعه موقت مسجد جامع بهاران مریوان در ادامه با اشاره به شهادت سردار سلیمانی، گفت: ترور حاج قاسم سلیمانی، سقوط هواپیمای بویینگ  737 اکراین که منجر به مرگ ت140 نفر از هموطنانمان شد اتفاقات تلخی بود که مردم ایران در ماه جاری تجربه کردند.
ماموستا حسینی تصریح کرد: این اتفاقات تلخ را به همه مردم کشور به ویژه مردم کردستان که تعدادی از این عزیزان که جزو نخبگان بودند اهل این استان هستند تسلیت عرض می‌کنم.
وی در ادامه با بیان اینکه از عبدالله بن عمر نقل است، که فرمود از پیامبر(ص)شنیدم که فرمودند «هرکدام از شمامثل چوپانی هستید که مسولیت زیر دستان خود را بر عهده دارید»، افزود: پیشوا و امام منطقه و مملکت اعم از رئیس جمهور و یا استاندار سرپرست جامعه هستند و در مقابل آنها مسول و وظایفی دارند.
امام جمعه موقت مسجد جامع بهاران مریوان گفت: هرکدام از ما سرپرست خانواده خود هستیم و خداوند در مورد تربیت و پرورش و اینکه چگونه آنها راتحویل جامعه داده‌ایم از ما سوال خواهد کرد.
ماموستا حسینی با بیان اینکه زن سرپرست و امین‌دار منزل شوهر و مسول پرورش فرزندانش است، عنوان کرد: در طول تاریخ جامعه و مملکت بدون حاکم و سرپرست نبوده، قبل از اسلام هم جوامع سرپرست و راهبرانی داشته‌اند.
به گفته وی، در میان حاکمان هم حکام ظالم و غیرظالم وجود داشته و درمیان مسلمانان فقط در دین ما مسئله پادشاهی و حاکمیت وجود داشته چون دین اسلام یک دین اجتماعی، عبادی، اخلاقی و اقتصادی است.
وی اذعان کرد: علی(ع) یکی از خلفای راشده هستند که از زمان تولد ایشان تا امروز شخصیت دیگری مثل ایشان از لحاظ نسب، علم، زهد، شجاعت، اخلاق، تواضع و مهربانی بدنیا نیامده است.
امام جمعه موقت مسجد جامع بهاران مریوان عنوان کرد: حضرت علی در طول چهار سال خلافت با وجود تمام مشکلاتی که وجود داشت هرگز سرپرستی رعیت و زیردستان خود را فراموش نکرد.
انتهای پیام/