صبر در برابر مصیبت‌ها ایمان انسان را محکم می‌کند
1398/10/22
امام جمعه بانه
صبر در برابر مصیبت‌ها ایمان انسان را محکم می‌کند
امام جمعه بانه گفت: صبر در برابر مصیبت‌ها ایمان انسان را محکم می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز، ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع بانه اظهار کرد: سقوط  هواپیما در نزدیکی فرودگاه امام خمینی باعث از دست رفتن جان تعدادی از هموطنان شد، این اتفاق تلخ را به خانواده‌ها آنها تسلیت می‌گوئیم و خود را شریک غم آنها میدانیم.
وی با تشکر از حضور و مشارکت بالای مردم در مراسمات تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی در سراسر کشور و استان فرهنگی کردستان تقدیر کرد و گفت: پاسخ قاطع و به موقع سپاه و حمله به پایگاه‌های آمریکا در عراق نیز موجب عزتمندی و غرورآفرینی مردم شد.
امام جمعه بانه تصریح کرد: دور نیست که سران آمریکا حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را به گونه‌ای قلمداد کنندکه اتفاقی روی نداده است از خداوند می خواهم که به ما توفیق بدهد از آمریکا انتقام بگیریم.
ماموستا خدایی با بیان اینکه امنیت بزرگترین سرمایه هر جامعه است، گفت: امیدواریم خداوند تبارک و تعالی امنیت کشور ما را حفظ و پایدار کند.
وی اظهار کرد: در آیه ۲۴ از سوره مبارکه رعد خداوند به کسانی که به خاطر رضای خداوند صبر پیشه و کسانی که از مال خود انفاق می‌کنند مژده پاداش می‌دهد.
امام جمعه بانه افزود: خداوند به واسطه اعمال نیک انسان‌ها را می‌بخشاید و عاقبت آنها در بهشتی گسترده و ابدی است و ملائکه از هر راهی به سوی آنها می‌روند و می‌گویند سلام خداوند بر شما باد.
وی عنوان کرد: از پیامبر صلی‌الله علیه روایت شده است که هرسال سر قبر شهدا می‌رفتند و به آنها سلام می‌دادند و می‌فرمودند «سلام خداوند بر شما چون به خاطر رضای خداوند صبر داشتید مکانی  مبارک و خوب در انتظار شما بعد از دنیا است»
ماموستا خدایی گفت: از عبدالله ابن مسعود هم نقل است«زمانی که پیامبر صلی الله استراحت می‌نمودند حصیری زبر زیر خویش می‌انداختند که بعد از بیدار شدن جای حصیر روی بدن ایشان می‌ماند به ایشان گفتیم اجازه بدهید فرشی  نرم برای شما بیاوریم تا سختی و آزار نبینید پیامبر «ص» می‌فرمود« در این دنیا چیزی به من نمی‌رسد مثل من مانند اسب سواری است خسته که برای رفع خستگی زیر سایه درختی برای چند لحظه استراحت می‌کند و می‌رود انسان باید در این دنیا صبور باشد».
امام جمعه بانه اظهار کرد: خداوند در ۹۰ آیه بحث صبر را نموده‌اند و پیامبر صلی الله فرموده‌اند ایمان دو نیمه است یک نیمه آن صبر و نیمه دیگر آن شکر، هر کس به خاطر خداوند صبر پیشه کند یک نیمه ایمان را دارد و اگر شکرگزار هم باشد، ایمانش کامل می‌شود.
ماموستا خدایی تصریح کرد: صبر بر سه دسته تقسیم می‌شود صبر بر طاعت، صبر بر عبادت و صبر بر معصیت و نافرمانی خداوند در صبر بر معصیت و آزار، در صبر بر عبادت انسان باید از چیزهایی بگذرد تا عبادت به جای آورد.
امام جمعه بانه گفت: انسان برای روزه گرفتن باید از خوردن و آشامیدن دوری کند، برای انفاق باید از مال خود بگذرد و برای صبر بر گناه باید پای روی نفس خود بگذارد.
انتهای پیام/