پاسخ سپاه پاسداران قدرت ایران را به دنیا نشان داد
1398/10/22
خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه:
پاسخ سپاه پاسداران قدرت ایران را به دنیا نشان داد
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با اشاره به پاسخ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله به پایگاه‎‌های نظامی آمریکا، گفت: این عملیات غرورآفرین قدرت ایران اسلامی را به دنیا نشان داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورتی برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،ماموستا مُلا محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع امام شافعی (رض) کرمانشاه به سخنان رییس جمهوری آمریکا اشاره کرد و افزود: عده ای که همواره از صلح دم می‌زنند خود بزرگترین تهدید صلح برای جهان هستند و در وقایع اخیر بیش از پیش سخنان و ادعاهای پوچ سردمداران سلطه بر همگان روشن شد.

خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه بدرقه باشکوه مردم از سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را موجب همگرایی و تقویت کشور دانست و گفت: همه گرایش های سیاسی، اقوام، مذاهب و سلایق مختلف در این رویداد تاریخی در کنار هم از فرزند رشید و سرباز گرانقدر میهن استقبال کردند و وحدت و همگرایی خود را نشان دادند.

وی اظهارداشت: شهید سردار سلیمانی که در دوران عمر خود برای خدمت به کشور و انقلاب ایثار کرد در عروج مظلومانه خود نیز وحدت و برادری را گسترش داد.

ماموستا محمدی افزود: این تشییع گسترده و پرشکوه بار دیگر نشان داد که مردم و نظام در کنار هم بوده و اجازه نمی‌دهند این باهم بودن و هم رایی در دفاع از کشور با هیچ ترفندی خدشه دار شود.

وی همچنین با اشاره به حادثه سقوط هواپیما که باعث فوت جمعی از نخبگان و جوانان شایسته کشور شد را رخدادی تاسف بار دانست و این حادثه را به خانواده‌های بازماندگان تسلیت گفت.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه رسول گرامی اسلام کلید و اساس جامعه اسلامی را وحدت ذکر می‌کنند و از دوری و تفرقه نهی می‌کنند، گفت: از همان آغاز اسلام بدخواهان به دنبال ایجاد شکاف در صفوف مسلمانان بودند و این روش ناپسند در طول تاریخ همواره دستاویز دشمنان شده و تاکنون نیز ادامه دارد.

ماموستا محمدی یکی از روش‌های تفرقه افکنی را شایعه پراکنی عنوان کرد و افزود: دشمنان اکاذیب را در قالب واقعیت و از طریق شایعه منتشر می‌کنند اما متاسفانه موجب فریب بعضی می‌شود در حالیکه مسلمانان باید براساس اسناد و مدارک مطالبی را قبول و باور کنند و تقلید کورکورانه موجب بروز مشکلات می‌شود.