ارتش اسرائیل به
1398/10/4
ارتش اسرائیل به "اشتباه" در حمله به غزه اذعان کرد
ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل اذعان کرد، در نتیجه محاسبات "اشتباه" در جریان حمله‌ به هدفی در نوار غزه ۹ تن از اعضای یک خانواده فلسطینی را کشته است.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش رژیم صهیونیستی ۱۴ نوامبر در جریان حملات هوایی منزل "رسمی ابوملحوس" فلسطینی را که اسرائیلی‌ها او را از رهبران جنبش جهاد اسلامی می‌دانند، هدف قرار داد. در این حمله ابوملحوس به همراه هشت تن از اعضای خانواده‌اش از جمله پنج کودک کشته شدند.

ارتش اشغالگر اسرائیل در این رابطه بیانیه‌ای صادر کرد و مدعی شد، اطلاعات جمع‌آوری شده پیش از انجام این حمله نشان می‌داد که منزل مذکور یک "مقر نظامی وابسته به جهاد اسلامی" است. همچنین ارتش صهیونیستی محاسبه می‌کرد که در حمله به این منزل که "احتمال نمی‌رفت غیرنظامیان در آن حضور داشته باشند،‌ هیچ غیرنظامی آسیبی نبیند".

ارتش صهیونیستی در ادامه ادعاهایش اعلام کرد در تحقیقاتش درباره این حمله به این نتیجه رسیده که "با وجود فعالیت نظامی در این مجتمع، اما غیرنظامی‌ها هم در آن حضور داشتند". ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال این اظهارات مدعی شد که از اشتباهاتش "درس خواهد گرفت" تا به "تکرار حوادث مشابه مغایر با قوانین پایان دهد". این رژیم در این بیانیه همچنین ادعا کرد "برای کاهش خسارت‌ها به غیرنظامیان تلاش‌ زیادی کرده است".