نگاهی گذرا به مهم ترین اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت
1398/7/28
بسته ویژه خبری؛
نگاهی گذرا به مهم ترین اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور تهیه و در قالب یک بسته ویژه خبری تنظیم گردیده است؛ در این بسته شاهد بخش هایی مهم از این اخبار هستیم. در طول هفته ممکن است به علت مشغله های کاری و غیر کاری از اخبار مهم پیرامون خود و جامعه مخاطبمان بی خبر باشیم، روابط عمومی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در راستای احترام به مخاطبین خود و همچنین تولید محصولات مختلف و ویژه ی خبری جهت دسترسی آسان و سریع مخاطبین به مهم ترین عناوین خبری هفته تصمیم به تهیه ی بسته ی ویژه خبری و گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور در انتهای هر هفته، گرفته است که به نظر می رسد مخاطبین محترمی که در طول هفته نتوانسته اند اخبار را دنبال کنند، می توانند با مطالعه این بسته مختصر و مفید از اخبار اهل سنت کشور با خبر شوند. فرا رسیدن اربعین امام حسین (ع) و اظهارات بزرگان اهل سنت کشور در این ایام مهم ترین تیترها و سرخط های خبری هفته گذشته را به خود اختصاص داده بود.

یکی از این شخصیت های مهم اهل سنت که در رابطه با اربعین اظهارنظر داشته است مولوی اسحاق مدنی از جمله علمای برجسته اهل سنت است که از ابتدای انقلاب اسلامی مسئولیت‌های مهمی را بر عهده داشته است.

وی اقتدا به سیره حضرت علی(ع) و محوریت مصلحت دین؛ راهکار دستیابی به وحدت دانسته است.

 

خبر دوم و مهم هفته گذشته از زبان ماموستا فایق رستمی نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری در مورد راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) است.

وی در اظهاراتی پیاده‌روی اربعین را هجرتی از سر حب به اهل بیت پیامبر دانسته و اهل بیت پیامبر(ص) را سرچشمه و مرکز تطیهر و نور خوانده است.

 

مولوی سید ابراهیم فاضل حسینی یکی دیگر از علمای شاخص اهل سنت کشور است که به مناسبت اربعین حسینی (ع) با خبرگزاری تقریب گفتگوی  کوتاهی داشته است.

وی در این گفتگوی کوتاه محبت به اهل بیت را جزء ایمان اهل سنت و هدف از قیام امام حسین (ع) را شناساندن امر به معروف و نهی از منکر به همگان دانسته است.

 

خبر مهم بعدی بسته ویژه خبری ما گزارشی از بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت انتخاب شده است.

این گزارش از با عنوانی از گفته های شیخ بلال سعید شعبان یک عالم اهل سنت لبنانی در سایت دبیرخانه منتشر شده است.

در بخش مهمی از این گزارش سخنی از رویکرد ابن تیمیه و انحراف آن از اسلام به میان آورده شده است.

 

خبر مهم بعدی ما خبری از شمال کشور و اهل سنت استان گلستان است؛ در این خبر که سوژه آن  آخوند میرزاعلی عبدالحی امام جمعه اهل سنت شهرستان آق قلا است، با جمله ی مهم اربعین نماد وحدت امت اسلامی مواجه شده ایم.

امام جمعه اهل سنت شهرستان آق‌قلا معتقد است پیاده‌ روی اربعین حسینی یکی از بزرگترین رویدادهای اعتقادی و فرهنگی جهان و نماد وحدت، ولایتمداری و اقتدار جهان اسلام است.

 

در خبر بعدی ما عبدالسلام کریمی از علمای دینی اهل سنت و از اساتید دانشگاه های کردستان در خصوص دیدگاه اهل سنت در مورد اهل بیت، قیام امام حسین و پیاده‌روی اربعین سخن گفته است.

 

خبر درگذشت ماموستا سید محمد حسینی امام جمعه موقت سنندج و از شخصیت های مهم و تاثیرگذار استان کردستان در روزهای آخر این هفته کام مردم شریف این استان را تلخ کرد.

به همین سبب حجت الاسلام والمسلمین کاظم لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور طی پیامی درگذشت وی را به مردم استان کردستان، مدارس علوم دینی اهل سنت این استان و خانواده آن مرحوم تسلیت گفته است.

 

آخرین خبر مهم بسته ویژه این هفته متعلق به خطبه های نمازجمعه هفته گذشته (۹۸/۷/۱۹) است که مطالعه و اطلاع از محتوای آن خالی از لطف نیست.

 

خطبه های نمازجمعه اهل سنت کشور در هفته گذشته