اهل بیت منشا وحدت در جهان هستند/دنیا باید زیر چتر دین اسلام قرار گیرد
1398/7/16
نماینده ولی فقیه در کردستان
اهل بیت منشا وحدت در جهان هستند/دنیا باید زیر چتر دین اسلام قرار گیرد
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اهل بیت منشا اتحاد و وحدت در جهان هستند و کسی که در نهایت پرچم دین را در جهان برخواهد افراشت، سید و از نسل رسول خداست.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش از ظهر امروز در همایش شجره‌ی طیبه «سادات» که با موضوع اهل بیت(ع) محور وحدت در تالار شادی دهگلان برگزار شد، اظهار کرد: بحث سادات به زمان حضرت ابراهیم باز می‌گردد.
وی تصریح کرد: دین می‌خواهد انسان‌ها تحت حکومت الله قرار گیرند و کسانی باید وجود داشته باشند که این بستر را فراهم سازند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تاکید کرد: محبت در حق اهل بیت و سادات باید ابراز شود و هدف و فلسفه این همایش ابراز محبت و ارادت به سادات است.
وی اضافه کرد: سادات انسان‌های هستند که خداوند احترام به آنها و تکریمشان را ضروری می‌داند.
حسینی‌شاهرودی بخشش را از ویژگی‌های سادات دانست و گفت: سادات همواره اهل بخشش هستند و در کمک همیشه گوی سبقت را از دیگران می‌گیرند.
وی افزود: نیمی از خمس سهم سادات است و این سهم باید در اختیار آنها قرار گیرد و این مسئله که سادات نیاز دارند یا خیر، نباید ملاک قرار گیرد.
به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، انقلاب اسلامی به دست یکی از فرزندان سادات به پیروزی رسیده است و تداوم انقلاب هم با وجود رهبر معظم انقلاب به عنوان خیر کثیر است.
وی گفت: همه دنیا باید زیر چتر دین اسلام قرار گیرد و این مسیری است که با یاری خدا محقق می‌شود.
حسینی‌شاهرودی افزود: امروز در بسیاری از کشورهای اسلامی سادات نقش تعیین‌کننده‌ای در ارشاد و هدایت مردم دارد.
وی افزود: اهل بیت منشا اتحاد و وحدت در جهان هستند و کسی که در نهایت پرچم دین را در جهان برخواهد افراشت، سید و از نسل رسول خداست.
حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: دین به دست سادات تقویت می‌شود و تا زمانی که سادات در این مسیر هستند باید مورد تکریم و احترام قرار گیرند.
وی گفت: نگاه به صورت سادات عبادت است و خداوند به همه کسانی که به سادات احترام‌ می‌گذارند، نگاه احترام‌آمیز دارد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه حرکت ساداتی که امروز توسط مجمع تقریب مذاهب شکل گرفته حرکت ارزشمندی است، افزود: این حرکات است که می‌تواند ما را به اهداف و جایگاهی که باید برسانیم خواهد رساند.
وی اربعین را نماد عشق مسلمانان به اهل بیت(ع) دانست و گفت: امروز دشمنان از این ارادت و عشق به اهل بیت در هراس هستند و به همین دلیل دست به توطئه‌های مختلفی می‌زنند تا جلوی این حرکت عظیم را بگیرند هر چند موفق نخواهند شد.
انتهای پیام