شیعه و سنی امروز هر دو در کنار یکدیگر قرار دارند
1398/6/27
دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی کشور
شیعه و سنی امروز هر دو در کنار یکدیگر قرار دارند
حجت الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان گفت: شیعه و سنی هر دو با ریشه‌ای تنومند به نام اسلام امروز در کنار یکدیگر قرار دارند
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در مراسم «همایش مصباح الهدی» امام حسین (ع) از دیدگاه اهل سنت افزود: انقلاب اسلامی ایران با وجود آنکه در برابر تحریم‌های مختلف قرار دارد ولی در سایه وحدت شیعه و سنی همچنان محکم و پایدار مقابل زورمداران ایستاده است.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) در پیام خود دو کلمه «اسلام» و «دین» را آورده است افزود: مخاطب پیام امام حسین (ع) تمامی مسلمانان اعم از شیعه و سنی است.

وی به اعتقاد و باور راسخ بزرگان و خلفای اهل سنت به امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: امام شافعی می‌گوید  مصیبت امام حسین (ع) خواب را از چشمان من ربود و موهای مرا سپید کرد و اشکم را برای همیشه جاری کرده است.

وی اظهار داشت: شیعه و سنی هر دو برای امام حسین (ع) حرمت قایل بوده و بر او عشق می‌ورزند و هر دو  بر این اعتقاد دارند که سیدالشهدا(ع) در لحظاتی که به فرزندانش نیاز داشت تمامی آنها را در راه اسلام و خدا انفاق کرد.

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی کشور ادامه داد: امروز باید تاریخ عاشورا و قیام امام حسین (ع) عبرتی برای ما جهت مبارزه با ظلم و بصیرتی برای آیندگان جهت مقابله با زورگویان باشد.

حجت‌الاسلام لطفیان اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران نشات گرفته از قیام امام حسین (ع) است چنانکه اسرائیلی‌ها اظهار کردند ما تصور نمی‌کردیم پیرمردی با دست‌های لرزان از تپه‌های خاکستر کوه آتشفشان درست کند.

وی با بیان اینکه امام راحل همان کاری را کرد که امام حسین (ع) با سپاه اندک خود کرده و به مبارزه با یزید پرداخت اظهار داشت: امروز در هر نقطه جهان ظلم و ستمی بر علیه مردمی مظلوم روی می‌دهد تنها کشوری که به دفاع بر می‌خیزد جمهوری اسلامی ایران است که به تبعیت از مولایش عمل می‌کند.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای ضربه زدن به اسلام گفت: امروز شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی به عنوان اسلام بدلی، بخشی از جامعه را به خود مشغول کرده است لذا آگاهی و هوشیاری و همدلی شیعه و سنی واقعی می‌تواند این فتنه‌ها را خنثی کند.