ماموستا شیخ‌الاسلام در برابر هیچ دشمنی سر سازش پایین نمی‌آورد
1398/6/27
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری
ماموستا شیخ‌الاسلام در برابر هیچ دشمنی سر سازش پایین نمی‌آورد
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: ماموستا شیخ‌الاسلام ارادت خاصی به سادات داشت و تمامی اموراتش براساس علم و دانش آن بود ضمن اینکه از هیچ چیزی ترس نداشت و در برابر هیچ دشمنی سر سازش پایین نمی‌آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در شب خاطره ماموستا شهید شیخ‌الاسلام که در سالن همایش‌های صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار شد، اظهار داشت: در طول مبارزات دانشمندانی بوده‌اند که از دین دفاع کرده‌اند و آنچه به خاطر اینها به آنها رسید از مسیر برنگشتند و تضعیف و تسلیم نشدند و این یک حرکت تاریخی است و تا جایی که کفر و شرک نابود شود استمرار خواهد یافت.
به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، پرچمدار نهضت‌های اسلامی در جهان انبیا بوده و علما و دانشمندان نیز رهرو و پیرو آنان بوده‌اند.
وی افزود: پیامبر می‌فرمایند، دانشمندان امت من بالاتر از انبیای بنی‌اسرائیل هستند چرا که انبیای بنی‌اسراییل تنها ماموریت تبلیغ داشتند و خیلی‌هایشان تکلیف مبارزه و یا اجرا نداشتند بلکه تعداد اندکی از آنها انبیای مرسل هستند که دین را اجرا می‌کردند اما علمای دین پیامبر مجاری امور و احکام هستند چرا که آنها امین خداوند در حلال و حرام هستند.
وی ادامه داد: هر کدام از علمای اسلام در راستای ایجاد حکومت اسلامی و نهضت اسلامی تلاش کرده‌اند، اما هیچکدام به اندازه قیام امام راحل و عظمت و گستردگی آن نبوده است.
به گفته حسینی‌شاهرودی، آنهایی که امام را شناختند به ایشان پیوستند و تا پای جان ایستادگی کردند که برخی از آنان به بدترین وضعیت شکنجه شدند و به شهادت رسیدند.
وی ادامه داد: افرادی بودند به دلیل حمایت از امام خمینی(ره) به شهادت رسید و در استان کردستان نیز قبل از شهید شیخ‌الاسلام، افرادی همانند شهید محمدی در بانه، شهید ملامحمد ذبیحی و ملاحیدر فهیم با ۸۰ سال سن در حمایت از امام راحل به درجه شهادت نائل آمدند.
وی ادامه داد: ماموستا شیخ‌الاسلام ارادت خاصی به سادات داشت و تمامی اموراتش براساس علم و دانش آن بود ضمن اینکه از هیچ چیزی ترس نداشت و در برابر هیچ دشمنی سر سازش پایین نمی‌آورد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: امام راحل و رهبری نیز هیچگاه در برابر دشمن سر فرود نیاورده‌اند و همین عامل اقتدار ایران و قدرت نظام اسلامی است که با همین قدرت پیش می‌رود.
وی اضافه کرد: امریکا دیروز اعلام کرده که نمی‌تواند از عربستان دفاع کند و این نشان از شکستن قدرت آنهاست و این را همه جهان متوجه شده‌اند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخش پایانی سخنانش گفت: این وعده قرآن است خون افرادی همانند شیخ‌الاسلام که برای اسلام جان داده‌اند پایمال نمی‌شود و این خون‌ها از جوشش نمی‌افتد تا دشمنان دین نابود شوند.
وی افزود: ماموستا شیخ‌الاسلام به امام خمینی و مقام معظم رهبری ارادت داشت چرا که آنها را به درستی می‌شناخت.
ماموستا شیخ‌الاسلام از مروجین اصلی تقریب مذاهب اسلامی بودند و در طول حیات پربرکتشان در مقام یک روحانی و در مقام یک استاد دانشگاه و مدرس فلسفه اسلامی براهمیت این موضوع تأکید کرد و در راه ترویج این اصل مهم و مبارزه با افراطی‌گری‌های گروه‌های به ظاهر اسلامی در 26 شهریور ماه 88 بعد از نماز مغرب و عشاء مصادف با 27 رمضان در مقابل مسجد سید قطب سنندج به شهادت رسیدند.