مراسم شب خاطره ماموستا شیخ الاسلام برگزار شد
1398/6/27
مراسم شب خاطره ماموستا شیخ الاسلام برگزار شد
مراسم شب خاطره ماموستا شیخ الاسلام با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان، استاندار کردستان، مقامات نظامی و جمع کثیری از مردم در سالن صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار شد.
 

 حجت الاسلام محمد حسینی شاهرودی  نماینده ولی فقیه در استان کردستان،  در شب خاطره ماموستا شیخ الاسلام، یکی از اهداف انبیا را مبارزه با افراد مستکبر برشمرد و اظهار کرد: "ربیون" که در راه خدا جان می‌دهند،  همواره نه تسلیم شدند و نه از حرکت تاریخی خود دست کشیده‌اند و تاجایی که کفر و شرک و استکبار نابود شود در راه خود ثابت قدم می‌مانند.

وی با بیان اینکه وقتی بحث حاکمیت دین و حاکمیت ولی فقیه به میان می‌آید یعنی هم مجاری امور و هم احکام باید دست علما باشد، افزود: در طول تاریخ هر عالمی در هر منطقه‌ای به اندازه توان خود حاکمیتی ایجاد کرده که هیچکدام به اندازه حاکمیت رهبر کبیر انقلاب نبوده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان ماموستا شیخ الاسلام را عالمی برجسته دانست و تصریح کرد: افراد زیادی را می‌توان مثال زد که قبل از شهید شیخ الاسلام در راه حکومت اسلامی شهید شده‌اند و اسلام را در این دیار زنده نگاه داشته‌اند.

وی در پایان با بیان اینکه خون شهدا از بین نمی‌رود یادآور شد: خون این شهیدان به هم می‌جوشد و به خون امام حسین می‌رسد و این مومنین به هم می‌پیوندند و ریشه ظلم را می‌خشکاند. 

رئیس حوزه هنری کردستان نیز  گفت: در راستای عمل به منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با هدف الگوسازی برای نسل جوان با معرفی شخصیت‌های برتر دینی همایش نکوداشت ماموستا محمد شیخ‌الاسلام و به تعبیر رهبری، شهید مظلوم کردستان برگزار می‌شود.
 امین مرادی اظهار داشت: در دیدار دست اندرکاران کنگره ملی 5400 شهید استان کردستان با مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، معظم‌له با تمجید از شخصیت ماموستا شیخ الاسلام فرمودند، مرحوم شیخ‌الاسلام من یادم نمی‌رود آن سخنرانی بسیار قوی و پُرمغز و پُرمطلبی که ایشان در مسجد جامع سنندج وقتی ما آنجا رفتیم، در حضور چند هزار نفر ایراد کرد. همان وقتی که ایشان این سخنرانی را ایراد می‌کرد، قطعاً می‌دانست کسانی هستند در خود سنندج یا بیرون سنندج یا شاید در خود آن مجلس که با این بیانات و ابراز این بیانات مخالفند، امّا در عین حال این شجاعت را، این قدرت روحی را نشان داد و آن سخنرانی قوی را در آنجا ایراد کرد".
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ادامه داد: در راستای عمل به منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با هدف الگوسازی برای نسل جوان با معرفی شخصیت‌های برتر دینی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، علمی، فرهنگی و انقلابی جهان اسلام، همایش نکوداشت ماموستا محمد شیخ‌الاسلام و به تعبیر رهبری، شهید مظلوم کردستان با هدف بررسی آثار، دیدگاه‌ها، شخصیت و زندگی این شهید برگزار می‌شود.
وی گفت: حوزه هنری در زمینه ادبیات پایداری برنامه‌محوری خود را بر پایه شب خاطره و همچنین ثبت و ضبط ایثارگری شهدا در دفاع مقدس قرار داده و تا کنون ۱۵ مورد شب خاطره شهدا از جمله شهیدان احمد کرمی، محمدامین رحمامی، سعید توفیقی و... را برگزار کرده است.