فرهنگ مقاومت ملت ایران به یک الگو برای جهانیان تبدیل شده است
1398/5/28
نماینده ولی فقیه در کردستان:
فرهنگ مقاومت ملت ایران به یک الگو برای جهانیان تبدیل شده است
سنندج- نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: امروز به برکت وجود جمهوری اسلامی ایران، فرهنگ مقاومت ملت ایران به یک الگو برای جهانیان تبدیل شده است.

 

 آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در مراسم شب خاطره به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی ضمن بزرگداشت مقام شهدا و آزادگان ۸ سال دفاع مقدس، اظهار داشت: امروز فرهنگ مقاومتی که بر کشور حاکم شده،  نشات گرفته از فداکاری و از خودگذشتگی آزادگان است و تاثیری غیرقابل باور بردشمنان گذاشته است.

وی ادامه داد : در آن دوران، دشمن بعثی اسرای ایرانی را زیر سخت ترین شکنجه ها قرار می داد تا از انقلاب و نظام روی برگردانند اما آزادگان سرافراز در مقابل تمام سختی ها مقاومت کرده و نشان دادند هیچ قدرتی نمی تواند ملت ایران را از آرمان های شان دور کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان از آزادگان به عنوان انسان های صبورو والا یاد کرد و یادآور شد: آزادگان مایه افتخار کشور و ملت هستند و ایران اسلامی به خود می بالد که چنین انسان های والایی را در دامان خود تربیت کرده است.

وی با بیان این که آزادگان با رفتار خود بر تحول فکری جهانیان تاثیر گذاشته اند، اضافه کرد: فرهنگ مقاومت ملت ایران جهانیان را متحول کرد و آزادگان حتی در دوران اسارت خود نیز با رفتار خود در تحول فکری مردم بسیاری از کشورها تاثیرگذار بودند.

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: نسل جوان امروز باید به گونه ای تربیت شوند که بتوانند در آینده راه و روش ایثارگران و آزادگان سرافراز را ادامه داده و در هیچ زمانی اجازه تعدی به دشمن ندهند.

وی با اشاره به وضعیت کنونی کشورمان در معادلات منطقه ای و بین المللی بیان کرد: امروز به برکت همان فرهنگ مقاومت است که ما در مقابل تمامی توطئه های دشمن ایستادگی کرده و در تمامی معادلات منطقه ای و بین المللی حضور و نقش فعالی داریم.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: در حالی که دشمنان این آب و خاک با ترفندهای مختلف سعی می کنند که نظام و انقلاب اسلامی ایران تضعیف کنند که در سایه توجهات الهی ملت ایران در تمامی عرصه ها بر دشمن پیروزی می شوند.

وی ادامه داد: در جریان سرنگونی پهپاد آمریکایی و همچنین توقیف کشتی انگلیسی تنها توجهات ویژه الهی به کمک ملت ایران آمد و امروز نیز با حضور همه جانبه مردم در صحنه بدون شک پیروزی از آن ماست و در این راه همه باید متحد و همدل در صحنه حضور داشته باشند.