برگزاری 12 نشست تخصصی در کنگره امام شافعی/ تاسیس نخستین مرکز تخصصی امام شافعی
1398/5/26
نماینده ولی فقیه در استان کردستان
برگزاری 12 نشست تخصصی در کنگره امام شافعی/ تاسیس نخستین مرکز تخصصی امام شافعی
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: بیش از 3 هزار روحانی و ماموستا در استان کردستان فعالیت می‌کنند و تلاش شده جامعه روحانیون جایگاه خود را در همه زمینه‌ها خصوصا در تحصیلات عالیه پیدا کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار رئیس قوه قضائیه با علما و روحانیون استان کردستان اظهار کرد: روحانیت در همه جا یک مرجعیت دارد.
وی با بیان اینکه شیعه و سنی در این کشور همواره در کنار هم و باهم هستند، گفت: جایگاه روحانیت نزد اهل سنت جایگاهی ویژه است.
 وی خاطرنشان کرد: بیش از 3 هزار  روحانی و ماموستا در استان کردستان فعالیت می‌کنند و تلاش شده جامعه روحانیون جایگاه خود را در همه زمینه‌ها خصوصا در تحصیلات عالیه پیدا کنند.
 وی به تاسیس نخستین مرکز تخصصی امام شافعی در این استان اشاره کرد و افزود: دانشگاه مذاهب، دانشگاه علامه مصطفی، در نظر دارد که با راه‌اندازی اینچنین دانشگاه‌های زمینه  هر چه بهتر رشد شافعی مذهبان را مهیا کند.
 وی به تاثیرگذاری روحانیون در عرصه‌های مختلف اجتماعی اشاره کرد و افزود:  به دلیل وجود مذهب واحد شافعی در این استان باید ترویج این فقه در این استان مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: حضور شهدای بسیار گرانقدر همچون شهید شیخ‌الاسلام ،شهید برهان با توجه به جایگاه و بزرگی  که در بین ماموستاهای  شهید استان  کردستان  دارند لازم است  که در خصوص تبیین آثار، شخصیت و سیره و زندگی  این عزیزان  را مورد  بهره برداری  و قدر نهیم .
وی به روحیه دینی و تقیّدی مردم این استان  نسبت به مسائل دینی و مذهبی اشاره کرد و گفت: حضور ماموستاها در هدایت و راهبری مردم بسیار پر رنگ بوده است.
 وی با اشاره به برگزاری 12نشست تخصصی در کنگره امام شافعی در خارج  و داخل کشور، افزود: برگزاری این کنگره‌ها در کشورهای ماننده اندونزی، تانزانیا و اقلیم کردستان  زمینه‌های  فراهم کرده است که این مذهب و این استان را مورد توجه قرار دهد.
 نماینده ولی فقیه در استان کردستان به فعالیت سایت شافعی نیوز هم گریزی زد و گفت: این سایت در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در پنج زبان زنده دنیا  فعال و تمام شافعی مذهبان را در سراسر جهان پوشش می دهد.
انتهای پیام/