تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور ، توجه به حوزه تولید و رونق هرچه بیشتر آن است.
1398/5/26
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور ، توجه به حوزه تولید و رونق هرچه بیشتر آن است.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در بازدید از واحدهای صنعتی استان اظهار داشت :تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور ، توجه به حوزه تولید و رونق هرچه بیشتر آن است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ائمه جمعه استان ، مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و جمعی از مسوولان به مناسب هفته صنایع کوچک از برخی واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان بازدید کردند.
مدیرمرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در روند این بازدید اظهار کرد: تولید و ضرورت تولید یک مسئله مهم است و راه نجات کشور  از بعد اقتصادی توجه به تولید داخلی از جنبه‌های مختلف است.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه در  حال حاضر ،جهاد اقتصادی با دشمنان یکی از مسائل مهم کشوراست ، گفت: حوزه اقتصاد در کشور ما مشکلاتی دارد و تنها راه برون رفت از این مشکلات ، توجه به حوزه تولید و رونق آن است.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: ائمه جمعه قطعا توجه به امر تولید و ضرورت رونق این بخش را قطعا مد نظر قرارداده و در خطبه های نماز جمعه بدان اشاره خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه مسلمانان باید از تمام ظرفیت‌هایی که دارند برای ارتقای قدرت و عزتمندی خود بهره‌بگیرند، گفت: عزتمندی و قدرت در جنبه‌های مختلف موجب اقتدار بیشتر جهان اسلام در برابر دشمنان این دین الهی می‌شود.
وی افزود: باید این دست جلسات با حضور متولیان امر به ویژه کسانی که می‌توانند گوشه‌ای از دغدغه‌های این بخش را حل کنند به صورت مستمر برگزار شود.
وی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی در حوزه توجه به تولید داخلی در جامعه به صورت ویژه در دستور کار مرکز بزرگ و ائمه جمعه قرار خواهد گرفت، گفت: تلاش و اهتمام در این بخش یک جهت جهادی است وجهاد در مقابل دشمنان خدا اجری بزرگ از سوی خداوند دارد.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد:برخی از تولیدکنندگان ما  که علی‌رغم تمام مشکلات عرصه تولید را رها نمی‌کنند و با کمترین ظرفیت نیز چرخ‌های تولید را حفظ می کنند ، در مسیر جهادی گام برداشته اند و این همت بسیار ارزشمند ، جای بسی تقدیر و تشکر را دارد. وی با اشاره به اینکه استان ظرفیت‌های خوبی به ویژه در حوزه کشاورزی دارد، گفت: باید با ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی زمینه صنعتی شدن و رونق هرچه بیشتر حوزه کشاورزی را در استان فراهم کرد.
وی اظهار کرد: معادن بسیار غنی در استان وجود دارد که می‌تواند در رونق تولید و ایجاد ارزش افزوده در استان نقش حیاتی داشته باشد.
حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: توجه به صنعت و تولید از سوی بانک‌ها یک مشکل اساسی است که باید به صورت کشوری زمینه رفع آن فراهم شود.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با تاکید براینکه ساختار بانکی ما متناسب با ارزش‌های اسلامی نیست و باید این مسئله حل شود، گفت: البته نباید تمام تسهیلاتی که از سوی بانک‌ها پرداخت می‌شود را ربوی بدانیم.
وی افزود: جلساتی در همین راستا با حضور ماموستاها به ویژه شورای عالی ائمه جمعه استان برگزار شده و دستورات اسلامی در این حوزه برای مسوولان بانکی عنوان و این برنامه‌ها را به صورت گسترده‌تر ادامه خواهیم داد.
وی روشنگری در این مورد را ضروری دانست و گفت: ائمه جمعه باید در بحث نحوه دریافت تسهیلات واحدهای مشکل‌دار را توجیه نمایند  تا بتوانند راهکارهای مناسب با توجه به دستورات دین اسلام برای رفع این مشکلات ارائه کنند.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در پایان اذعان داشت: قطعا این اولین و آخرین بازدید ما از مجموعه‌های صنعتی نخواهد بود و تمام توان خود را برای رفع مشکلات در حد توان به کار خواهیم گرفت.