پیام تبریک اسد به پوتین و تأکید بر تقویت روابط دوجانبه
1398/4/30
پیام تبریک اسد به پوتین و تأکید بر تقویت روابط دوجانبه
رئیس جمهور سوریه به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین روسیه و سوریه، برای همتای روس خود پیام تبریک فرستاد و بر تقویت مناسبات تأکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز برای «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود پیام تبریک ارسال کرد.

این پیام به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین روسیه و سوریه ارسال شد.

اسد در این پیام، اعلام کرد که کشورش از برقراری این روابط «تاریخی و برادرانه بین دو کشور و دو ملت سوریه و روسیه» افتخار می‌کند.

خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از بیانیه ریاست جمهوری گزارش داد که دولت و ملت سوریه تمایل دارند که در تقویت و ارتقای روابط بین مسکو و دمشق در همه زمینه‌ها گام بردارند.

رئیس جمهور سوریه ادامه داد: «ما در سوریه همیشه به روابط با فدراسیون روسیه اطمینان داشته و داریم؛ زیرا آن (روابط) بر اساس اصول مستحکم مبتنی بر اعتماد و احترام متقابل است».

وی تصریح کرد که روسیه در طول تاریخ ثابت کرده که یک ابرقدرت است و در عین حال به حقوق بین‌الملل احترام می‌گذارد، در امور داخلی سایر کشورها دخالت نمی‌کند، در راستای تثبیت امنیت و ثبات در مناطق مختلف و گسترش صلح و ارزشهای محبت در مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی فعالیت می‌کند.

اسد ضمن انتقاد از حمایت برخی کشورها از تروریسم، خاطر نشان کرد، ملت سوریه از جرأت و شهامت قهرمانان روس که در مبارزه با تروریسم در سوریه مشارکت داشتند، قدردانی می‌کند.

رئیس جمهور سوریه در پایان اظهار داشت که دمشق از مواضع انسان‌دوستانه دولت و ملت روسیه در قبال سوریه و حمایت مسکو از سوریه در محافل بین‌المللی که در دفاع از حاکمیت و تصمیم مستقل آن است، تشکر می‌کند.

انتهای پیام/ص