ضرورت افزایش سواد قرآنی در جامعه/ بهره‌گیری از راهکارهای قرآن در مقابله با مشکلات اجتماعی
1397/12/11
نماینده ولی فقیه در کردستان تاکید کرد؛
ضرورت افزایش سواد قرآنی در جامعه/ بهره‌گیری از راهکارهای قرآن در مقابله با مشکلات اجتماعی
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه برای مقابله با فرهنگ غربی فرهنگ قرآنی باید ترویج پیدا کند، گفت: سبک زندگی قرآنی در جامعه باید گسترش پیدا کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از رابط خبری دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت استان کردستان،آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی در جریان دیدار رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور با بیان اینکه قرآن کریم اساس انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: این کتاب الهی پرچم ایران را بلند کرده است.
وی به نقش قرآن کریم در تحقق حیات طیبه و زندگی سعادتمندانه انسان اشاره کرد و گفت: باید قرآن کریم را در زندگی فردی و اجتماعی جاری و ساری کنیم که اگر این مهم صورت گرفت امنیت در جامعه حاصل می‌شود.
وی با بیان اینکه قرآن کریم به بسیاری از مسائلی که در جامعه اتفاق می‌افتد اشاره و برای رفع مشکلات راهکار ارائه کرده است، اذعان داشت: با عمل به این کلام الهی می‌توانیم شاهد تحقق جامعه‌ای قرآنی و سعادتمندی انسان باشیم.
شاهرودی با بیان اینکه برای مقابله با فرهنگ غربی فرهنگ قرآنی باید ترویج پیدا کند، گفت: سبک زندگی قرآنی در جامعه باید گسترش پیدا کند.
وی در ادامه به پیام حکیمانه رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در گام دوم انقلاب باید حرکت جدی آغاز شود و برای رسیدن به تمدن اسلامی مبنا  قرآن و زندگی سبک زندگی قرآنی باشد تا به اهداف دست یابیم.
وی یادآور شد: نظام اسلامی باید به سمت ارتقای سواد قرآنی حرکت کند و از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌ی افزایش سواد قرآنی استفاده شود.