عالم اهل سنت پاکستانی: رفتار آل سعود باعث شرمندگی جهان اسلام است
1397/12/4
عالم اهل سنت پاکستانی: رفتار آل سعود باعث شرمندگی جهان اسلام است
عالم برجسته اهل سنت پاکستانی ضمن انتقاد از حضور بن سلمان در پاکستان، عملکرد آل سعود را باعث سرافکندگی جهان اسلام دانست.

 

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، «علامه حیدر علوی» از علمای اهل سنت پاکستان اعلام کرد: کشته شدن «جمال خاشقجی» روزنامه نگار عربستانی با دستور مستقیم سران این کشور باعث خدشه دار شدن احساسات عمومی جهانیان شد، باید بپذیریم هنوز هم روح آزادگی در انسان‌ها زنده است و با اعمال جاهلانه دوران یزید مخالفند.

وی تصریح کرد: این اقدام نفرت انگیز سران سعودی باعث شد تا مردم دنیا متاثر شوند و علیه آنها اعتراض کنند، قتل خاشقجی پیامی را به تمام مردم جهان داد و این پیام رفتار دیکتاتور گونه سران سعودی است که تحمل شنیدن صدای مخالفان را ندارند.

این پژوهشگر مذهبی تاکید کرد: رفتار خاندان سعودی باعث شرمندگی تمام جهان اسلام است آنها با وقاحت تمام قبرائمه بقیع را ویران کرده‌اند واینک در پی راه اندازی مراکزقمار و فساد اخلاقی در کشور خود هستند.

علوی اظهار داشت: در پرورش و تربیت «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی می بینیم که کشورهای اروپایی و آمریکایی نقش مهمی ایفا کرده‌اند و به همین دلیل افکار و رفتار وی نیز شباهتی به مسلمانان ندارد.

این عالم برجسته سنی اضافه کرد: عربستان سعودی نه تنها از داعش حمایت کرده و این گروه تکفیری را پشتیبانی کرده است بلکه اینک در تلاش است تا حیا و عفت را از جامعه اسلامی دور کند.

وی افزود: رفتار بن سلمان اگر ادامه پیدا کند باید به زودی شاهد تمام شدن روح اسلام در عربستان سعودی باشیم و ببینیم که از اسلام فقط نام آن باقی مانده است.

علوی خاطر نشان کرد: عربستان اگر صدای مخالفی را بشنود بلافاصله از سیاست سرکوب استفاده کرده و صاحب صدا را نابود می‌کند تا هیچ کس جرات مخالفت نداشته باشد، ما شنیدیم که چندی قبل امام جماعت یک مسجد را به جرم اعتراض دستگیر کردند و پس از مدتی جنازه وی پیدا شد، تمام سخن آن عالم دینی این بود که حجاز منزلگاه پیامبر گرامی اسلام و ائمه طاهرین«علیهم السلام» است و ما نباید اجازه دهیم که مسائل غیر اخلاقی در این جامعه رواج پیدا کند.

واکنش منفی نسبت به سفر بن سلمان در حالی ادامه پیدا می‌کند که پیش از سفر او نیز صدها نفر از مردم پاکستان با برگزاری اعتراضات فراگیر در سراسر کشور خواهان لغو حضور او در پاکستان بودند.