40 سالگی انقلاب نشانه بلوغ و تکامل نظام جمهوری اسلامی است
1397/11/21
امام جمعه دهگلان:
40 سالگی انقلاب نشانه بلوغ و تکامل نظام جمهوری اسلامی است
امام جمعه دهگلان 40 سالگی انقلاب اسلامی را نشانه بلوغ و تکامل نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: وجود مشکلات اقتصادی زیبنده چنین نظام تکامل یافته‌ای نیست و امیدواریم دولتمردان در راستای رفع این مشکلات به صورت جدی تلاش کنند.


به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا سیدعارف عنایتی در خطبه‌های نماز عبادی، سیاسی این هفته شهر دهگلان ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: انقلاب اسلامی قیام کوخ نشینان علیه ظالمان بود و امام امت هدف غایی خود را از تاسیس این نظام را برقراری حاکمیت دینی اعلام فرمودند.
وی با تاکید براینکه این انقلاب با دستان خالی اما با تکیه بر چند عامل به ثمره نشست، افزود: مهم‌ترین عامل در پیروزی انقلاب نیروی ایمان و اعتقاد مردم در راستای ایجاد حکومتی اسلامی بود.
وی خاطرنشان کرد: دومین عامل تاثیرگذار در این راستا تبعیت مردم از علماء دینی بود که نهایتا به بار نشستن انقلاب اسلامی را فراهم کرد وی تصریح کرد: وقوع انقلاب اسلامی ایران دست آوردهای فراوانی به همراه داشت که  احاد مردم نسبت به این پیشرفت‌ها آگاه هستند.
وی با بیان برخی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف گریزی زد و گفت: وضعیت امروز کشور با گذشته بسیار متفاوت است و تغییرات زیادی را در عرصه‌های مختلف شاهد هستیم.
ماموستا عنایتی ضمن تبریک روز  نیروی هوایی و تقدیر و تشکر از نیروهای نظامی و انتظامی اضافه کرد: رشادت‌ها و شجاعت‌های این نیروها اعم از سپاه پاسدارن، ارتش، نیروی انتظامی و سایر نیروهای امنیتی موجب ایجاد امنیت کنونی کشور شده است.
 وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی موجود در کشور هم گفت: اگر مشکلات اقتصادی کنونی از قبیل گرانی و بیکاری تداوم یابد، عملکرد مسئولان زیرسوال میرود زیرا امنیت زمانی ارزش دارد که اسایش با آن قرین باشد.
وی اضافه کرد: امیدواریم دولتمردان در زمینه رفع این مسائل خصوصا معضل بیکاری جوانان گام‌های سریع و مفید بردارند.
وی 40 سالگی انقلاب اسلامی را نشانه بلوغ و تکامل نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: برای این نظام مقدس وجود اختلاس و مشکلات اقتصادی امری زیبنده نیست و امیدواریم دولتمردان از شخص رئیس جمهور گرفته تا هیئت وزیران و سایر مسئولان تمام تلاش خود را در سال آینده صرف محرومیت‌زدایی کنند.
ماموستا عنایتی کردستان را مظهر وفاداری به نظام جمهوری اسلامی معرفی کردو گفت: مردم این استان در طول چهار دهه عمر نظام همواره از انقلاب اسلامی حمایت کرده‌اند اما متاسفانه به رغم چنین سابقه‌ای کماکان این استان از زیر ساخت‌های لازم نظیر فرودگاه بین المللی و غیره بی بهره است و از این لحاظ جز مناطق محروم محسوب می‌شود.
امام جمعه دهگلان با اشاره به افتتاح پروژه‌های عمرانی در ایام الله دهه فجر از زحمات مسئولین تقدیر و تشکر کرد و گفت مردم به دنبال سیاسی کاری و چپ و راست نیستند تنها مسئله‌ای که برای مردم اهمیت دارد تامین اسایش و امنیت است که البته زحمات فراوانی در راستای تحقق آن کشیده شده، اما کافی نیست و باید این تلاش‌ها چند برابر شود.
ماموستا عنایتی در بخش دیگری از خطبه به موضوع احترام به والدین پرداخت و گفت: احترام به والدین از جمله واجبات دین مبین اسلام است که رعایت آن بر هر شخص مسلمانی واجب و ضروری است.
 وی  در راستای تبیین اهمیت جایگاه والدین حدیثی از نبی مکرم اسلام(ص) را بیان کردو گفت: انحضرت فرمودند دعای خیر والدین در حق فرزندان همانند دعای نبی در حق امتش است.
خطیب جمعه به ایه 23 سوره مبارکه اسرا اشاره کرد و گفت: خداوند متعال میفرماید به والدین خود نیکی کنید و هنگامی که آنها به سن پیری رسیدند آنها را میازارید و با احترام و اکرام با انها سخن بگویید.
 انتهای پیام/