چشم جهان به مشارکت ملت ایران در 22 بهمن دوخته است
1397/11/21
امام جمعه موقت سقز:
چشم جهان به مشارکت ملت ایران در 22 بهمن دوخته است
امام جمعه موقت سقز گفت: حضور در راهپیمایی روز 22 بهمن از اهمیت بسیار بزرگی برخوردار است چون چشم تمام جهانیان به آن دوخته شده است.به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، ماموستا ملامحمود ابن‌الخیاط در خطبه‌های جمعه شهر سقز با تبریک چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: انّ اللَّه لا یغیّر ما بقوم حتّی یغیّروا مابأنفسهما خداوند وعده داده است که سرنوشت هیچ قومی عوض نمی‌شود مگر آنکه به دست خود آنها باشد.
وی تصریح کرد: ملت ایران بر همین اساس به دست خود حماسه بزرگ را آفریدند و رژیم طاغوت را سرنگون کردند.
وی با بیان اینکه استقرار جمهوری اسلامی در این کشور یک هدیه الهی بود، تصریح کرد: باید مردم قدر این نعمت الهی را بدانند و همواره در روزهایی که نیاز است در صحنه حاضر شوند تا نقشه‌های شوم دشمنان علیه این ملت بزرگ خنثی شود.
ماموستا ابن‌الخیاط گفت: حضور در راهپیمایی روز 22 بهمن از اهمیت بسیار بزرگی برخوردار است چون چشم تمام جهانیان به آن دوخته شده است.
وی با بیان اینکه مردم باید حضور در راهپیمایی 22 بهمن را یک تکلیف دانسته و مشارکت بالایی در این صحنه داشته باشند، گفت: مشارکت حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن موجب یاس و ناامید دشمنان خواهد شد.
وی افزود: متاسفانه تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار امروز مردم مار را تحت فشار قرار داده است و باید مسؤولان در جهت رفع گرانی‌ها و ایجاد اشتغال برای مردم تلاش کنند تا وضعیت اقتصادی به روال عادی و گذشته خود برگردد.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی جشن چهل سالگی خود را گرفت و به کوری چشم دشمنان ملت هرگز نظام خود را تنها نخواهند گذاشت، بر حفظ وحدت برای در هم شکستن پیلان دشمنان تاکید کرد.
امام جمعه موقت سقز با اشاره به اینکه تجار و کسبه قول همکاری داده‌اند که در برابر جنگ اقتصادی دشمن همرا ملت باشند، بر ادامه این روند تا رفع همه کمبودها تاکید کرد.
ماموستا ابن‌الخیاط افزود: در دین اسلام زکات بر هر فرد مسلمان که داراست واجب شده است و اگر مسلمانان در این شرایط حساس که مورد هجمه اقتصادی دشمنان قرار داریم، ذکات مال خود را پرداخت کنند در جامعه محتاجی نخواهد بود.
وی در ادامه خطبه‌ها با بیان اینکه شرکت در نماز جمعه بر همه واجب است، از عموم مردم خواست در این فریضه مهم دینی شرکت کنند تا مورد الطاف پروردگار قرار گیرند.
انتهای پیام/