دو شهید و دهها زخمی در غزه و کرانه باختری
1397/11/6
دو شهید و دهها زخمی در غزه و کرانه باختری
نظامیان صهیونیستی با گشودن آتش به سمت تظاهرات کنندگان فلسطینی در غزه و کرانه باختری تا کنون دو تن را شهید و دهها تن دیگر را مجروح کردند.

مردم نوار غزه همچون چهل و چهار هفته گذشته، بار دیگر چادرهای خود را در نزدیکی فنس‌ها و موانع امنیتی برپا کرده و خواستار بازگشت به خانه‌های آباء و اجدادی و همچنین پایان محاصره غزه شدند.

به نوشته خبرگزاری معا، نیروهای صهیونیستی با تیراندازی به سمت فلسطینی‌ها، تا کنون 39 تن از آن‌ها از جمله ۱۴ کودک را زخمی کردند. یک جوان 25 ساله نیز به شهادت رسیده است. فلسطینیان که پس از برگزاری نماز جمعه با شعار «جنایت محاصره غزه، توطئه‌ای است که بدون پاسخ نخواهد ماند» به مرز با سرزمین اشغالی آمده بودند، با شلیک گاز اشک‌آور و گلوله‌های جنگی و تک تیراندازان مواجه شدند. یک خبرنگار و یک امدادگر نیز در میان مجروحین گزارش شده است. یک کودک نیز که گلوله تک تیراندازان صهیونیستی به سرش اصابت کرده، وخیم گزارش شده است.

«هیأت ملی راهپیمایی بازگشت» با دعوت از مردم غزه برای شرکت در راهپیمایی هفته آینده، شعار هفته آینده را تحت عنوان « اسرای ما تنها نیستند» به اسرای فلسطینی اختصاص داده است.

راهپیمایی‌های بزرگ «حق بازگشت به سرزمین‌های اشغالی و شکست محاصره غزه» از  ۳۰ مارس ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) در اعتراض به اقدام «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در شناسایی شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و تصمیم واشنگتن برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به این شهر آغاز شد.

مطابق آخرین آمار نهادهای فلسطین، از ابتدای این راهپیمایی‌ها تا کنون بیش از ۲۵۰ شهید و ۲۵ هزار زخمی زخمی شده‌اند.

در کرانه باختری نیز در راهپیمایی فلسطینیان پس از نماز جمعه و در محکومیت شهرک‌سازی‌ها تظاهرات کردند که در درگیری‌های به وجود آمده تا کنون یک تن شهید و شش نفر دیگر زخمی شدند. منابع خبری گزارش دادند که در  رام‌الله و در منطقه «کفر قدوم» در غرب نابلس، نیروهای صهیونیستی با گلوله‌های جنگی و پلاستیکی با فلسطینیان درگیر شدند. آن‌ها نیز با چوب و سنگ و آتش زدن لاستیک‌ها با صهیونیست‌ها مقابله کردند.

انتهای پیام/