کردستان به قطب علمی شافعی مذهبان دنیا تبدیل می شود
1396/6/6
نماینده ولی فقیه در استان کردستان
کردستان به قطب علمی شافعی مذهبان دنیا تبدیل می شود
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: طی چند سال اخیر فعالیت های گسترده ای در راستای ارتقای فعالیت های آموزشی و پژوهشی با محوریت مذهب امام شافعی(رض) در استان آغاز شده و با فعالیت مرکز تخصصی امام شافعی زمینه برای تحصیل دانشجویان از تمام دنیا فراهم شده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
کردستان به قطب علمی شافعی مذهبان دنیا تبدیل می شود
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: طی چند سال اخیر فعالیت های گسترده ای در راستای ارتقای فعالیت های آموزشی و پژوهشی با محوریت مذهب امام شافعی(رض) در استان آغاز شده و با فعالیت مرکز تخصصی امام شافعی زمینه برای تحصیل دانشجویان از تمام دنیا فراهم شده است.
به گزارش آوای امین، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی ظهر امروز در مراسم تجلیل از روحانیون پیشکسوت مریوانی در سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: خوشبختانه طی چند سال اخیر فعالیت های گسترده ای در حوزه فقه امام شافعی(رض) در کشور و با محوریت استان کردستان عملیاتی شده است و در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری خدمات ارزنده ای به علما و نخبگان فقه شافعی ارائه شده است.
وی افزود: به منظور پاسداشت مقام شامخ امام شافعی(رض) سلسله پیش کنگره های امام شافعی در داخل و خارج کشور برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: برگزاری ۹ پیش کنگره در شهرهای مختلف کردستان، استان هرمزگان و استان بوشهر و همچنین ۳ پیش کنگره نیز در شهر سلیمانیه عراق و دو شهر اندونزی از جمله این برنامه هایی بوده که با حضور گسترده روحانیون و علمای بزرگ شافعی مذهب جهان اسلام عملیاتی شده است.
آیت الله شاهرودی اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده پیش کنگره های امام شافعی در استان های دیگر کشور اندونزی به عنوان بزرگترین کشور جهان اسلام که اکثریت مسلمانان ان کشور پیرو فقه امام شافعی هستند برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون سایت شافعی نیوز با دربرگیری پنج زبان انگلیسی. فارسی، عربی، کردی و مالایی راه اندازی شده است و مقالات علمی و نظرات پژوهشگران و نخبگان جهان را در حوزه فقه امام شافعی به جهانیان ارائه می کند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان همچنین از راه اندازی کتابخانه تخصصی امام شافعی با بهره مندی از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان به عنوان یکی دیگر از طرح های مهم در حوزه فقه امام شافعی اشاره کرد که در آینده نزدیک بخش دیجیتال این کتابخانه نیز راه اندازی خواهد شد و به جهانیان ارائه خدمت خواهد کرد.
آیت الله شاهرودی همچنین اظهار کرد: یادواره های شهدای روحانی استان در تمام شهرستان های کردستان در این مدت برگزار شده و در ایام مختلف سال نیز برنامه های مختلفی برای پاسداشت روحانیون شهید استان برگزار خواهد شد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به راه اندازی مرکز تخصصی امام شافعی در سنندج و پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در این مرکز اشاره کرد و افزود: هم اکنون این مرکز آمادگی پذیرش دانشجویان از سراسر جهان را در سطوح عالی و با محوریت فقه امام شافعی دارد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: زیبایی هر امتی به علما و بزرگان آن امت است و علما همچون ستارگانی هستند که نور و روشنایی و هدایت را به مردم ارزانی می دارند و باید تجلیل به مقام شامخ آنان همواره مدنظر باشد.
آیت الله شاهرودی افزود: امام خمینی(ره) نیز به عنوان یک عالم دینی و رهبری روحانی انقلابی را به پیروزی رساند که افکار جهانی را از مادی گرایی به آموزه های اسلامی و حکومت دینی هدایت کرد.
وی خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی توطئه های دشمنان اسلام برای جلوگیری از موج بیداری اسلامی نشات گرفته از انقلاب اسلامی ایران آغاز شد و آمریکایی ها مبحث جنگ تمدن ها را مطرح کردند و هم اکنون نیز این توطئه ها در کالبد گروه های تکفیری همچون داعش نمود پیدا کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: گروه های تکفیری و مزدوران برای تحقق اهداف شوم خود در نخستین گام به علما و روحانیون حمله ور شده و بسیاری از این بزرگواران را به شهادت رساندند و در گام دوم به کسانی که دین را می شناختند حمله ور شدند و این مهم اهداف پلید این گروه ها را برای همه مسلمانان روشن کرد.
آیت الله شاهرودی افزود: همه ما باید بدانیم که تمامی قوانین مصوب در کشورمان با تأسی از آموزه های اسلامی مصوب می شود و وجود نهادی انقلابی به نام شورای نگهبان نیز در همین راستاست.
وی اظهار داشت: شورای نگهبان یعنی اینکه در کشور ما اسلام حکومت می کند و هیچ قانونی خارج از دایره اسلام و قرآن مصوب نمی شود.
آیت الله شاهرودی افزود: افتخار می کنیم که در رأس نظام اسلامی ایرانی عالمی دینی، مدبر، متقی، اهل عمل، شجاع و از نسل پیامبر(ص) قرار دارد و همه ما باید با تأسی از رهنمودهای ایشان در مسیر عزت و اقتدار ایران اسلامی گام برداریم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان سخنان خود از خدمات و تلاش جامعه روحانیون منطقه مریوان تقدیر کرد و افزود: علما جایگاه ویژه ای در بین امت دارند و تکریم و احترام به آنان باید همواره مدنظر باشد و ما نیز در برنامه های تدوین شده مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور جایگاه ویژه ای را برای تجلیل از مقام شامخ علما و روحانیون منطقه در نظر گرفته ایم.