جامعه نیاز به ثبات دارد/امیدآفرینی در جامعه اولویت همگانی باشد
1399/11/22
نماینده ولی فقیه در کردستان
جامعه نیاز به ثبات دارد/امیدآفرینی در جامعه اولویت همگانی باشد
نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید براینکه جامعه اسلام و کشور ما نیاز به ثبات دارد، گفت: انتقادات از برخی مشکلات وجود دارد، اما باید سعی کنیم به جای ایجاد یاس و ناامید برطبل امید آفرینی بکوبیم و همدلی و همراهی بیش از پیش در جامعه ایجاد کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در مراسم افتتاح مدرسه حج در استان کردستان با بیان اینکه به فضل پروردگار انقلاب اسلامی دارای رویش‌های زیادی بوده است، اظهار کرد: ارزش‌هایی مانند جهاد، مهاجرت، شهادت و نهادهایی مانند سپاه، کمیته امداد و ...به برکت انقلاب اسلامی رویش پیدا کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: یکی از همین رویش‌ها مدیریت اهل سنت حج است که بعد از انقلاب به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بهترین کار در زمان حاضر که 42 سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد این است که جامعه را به سمت ثبات، وحدت و همدلی رهنمون کنیم، گفت: هرآنچه بتواند در این عرصه تاثیرگذار باشد قابل ستایش است و باید تقویت شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: این ظرفیت همدلی و همراهی که در حج ایجاد می‌شود قابل تامل است و به تقویت پایه‌های وحدت کمک می‌کند.

دشمن با تمام توان برای تفرقه‌افکنی در بین مسلمانان تلاش می‌کند

وی با تاکید براینکه امروز دشمنان تمام توان خود را برای ایجاد شکاف و تفرقه در جهان اسلام بکار بسته‌اند، عنوان کرد: با وجود تمام هجمه‌افکنی‌ها و تبلیغات سوء دشمنان مسلمانان در ایران اسلامی از شیعه و سنی در عین وحدت و همدلی در کنار هم هستند.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: وقتی مسلمانان از تشیع و تسنن در مناسک حج در کنار هم متحد حضور دارند، اوج اتحاد جهان اسلام را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد که تلاش‌های دشمنان در دمیدن در طبل تفرقه‌افکنی بی‌تاثیر است.

وی با تاکید براینکه جامعه اسلامی و کشور ما نیاز به ثبات دارد، گفت: انتقادات از برخی مشکلات وجود دارد، اما باید سعی کنیم به جای ایجاد یاس و ناامیدی، امید آفرینی کنیم و همدلی و همراهی بیش از پیش در جامعه ایجاد کنیم.

تکیه بر مشترکات دین پایه‌های وحدت را محکم می‌کند

وی اظهار کرد: تکیه بر مشترکات دین پایه‌های وحدت را محکم می‌کند در میان مذاهب مختلف باید سعی کنیم به نقاط اشتراکی که داریم تکیه کنیم.

وی اذعان داد: نباید اجازه دهیم به خاطر اختلافات جزئی که وجود دارد شکاف در بین مسلمانان ایجاد نشود چرا که دشمن تنها راه ضربه زدن به اسلام را ایجاد اختلاف می‌داند.

وی با تاکید براینکه همت بالا از دیگر نیازهای اساسی در جامعه است، گفت: ظرفیت در کردستان زیاد است امیدواریم زمینه وسعت مدارس حج در این استان فراهم شود.

وی اضافه کرد: باید همت را بالا ببریم تا بتوانیم جمعیت بیشتری را زیرپوشش و چتر مدرسه حج ببریم این ظرفیت و فرصتی است که به ما داده شده است.

داشتن نگاه دلسوزانه نیاز امروز جامعه است

وی دلسوزی و شفقت را از دیگر نیازهای اساسی در جامعه امروز بیان کرد و گفت: اگر ما به همه چیز با دلسوزی و شفقت نگاه کنیم از لغزش دیگران خوشحال نمی‌شویم.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: اگر دلسوزانه با مطالب مواجه شویم همه مشکلات حل خواهد شد باید اصل همدلی را در هر اقدام و حرکتی اولویت خود قرار دهیم چنگ انداختن به صورت همدیگر دردی دوا نمی‌کند.

وی اضافه کرد: مردم ایران اسلامی ثابت کرده‌اند در دفاع از اسلام و ارزش‌های آن هرگز کوتاه نمی‌آیند و در این مسیر سختی و مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته‌اند.

وی افزود: همه باید سعی کنیم روح امید و معنویت را در جامعه بدمیم و با تلاش و دلسوزی کشور را در عرصه‌های مختلف به اهداف متعالی نظام برسانیم.