رهبری مولفه مهم در پیروزی انقلاب بود/بیانیه گام دوم انقلاب باید ملاک تصمیم‌گیری‌های مدیران در تمام سطوح باشد
1399/11/19
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
رهبری مولفه مهم در پیروزی انقلاب بود/بیانیه گام دوم انقلاب باید ملاک تصمیم‌گیری‌های مدیران در تمام سطوح باشد
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: دین، رهبری و مردم سه مولفه مهم در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، حجت الاسلام سعید عسکری در برنامه فجر بیداری اظهار کرد: دین، رهبری و مردم سه مولفه مهم در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی بوده است.

وی اضافه کرد: سال ۴۱ که امام این نهضت و قیام را شروع کردند با همراهی مردم ایران در جاهایی که به بن بست می‌رسند و یارانش قطع امید می‌کردند این امام راحل بود که امید می‌دادند و نقشه راه را ترسیم می کردند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: خداوند راه را نشان امام راحل می‌داند و حضرت امام با برنامه‌ریزی مسیر را مشخص و انقلاب به پیروزی رسید.

حجت‌الاسلام عسکری اضافه کرد: حتی بعد از پیروزی انقلاب هم که خیلی از جاها فشارها از هر طرف زیاد شد و دشمنان داخلی و خارجی فشارهای زیاد شد به بهترین شیوه به واسطه ترسیم درست نقشه راه از سوی امام و رهبری جلو رفتیم.

وی در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب هم گریزی زد و گفت: بیانیه گام دوم انقلاب نگاهی به گذشته و نگاهی به افق آینده ایران اسلامی دارد و نقشه راهی برای برنامه‌های آینده جمهوری اسلامی است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: اگر همه بیانیه گام دوم انقلاب را در دستور کار قرار دهند و به عنوان نقشه راهی ملاک حرکت تمام مدیران در سطوح عالی، متوسط و پایین‌تر و حتی تصمیم گیری‌ها در عرصه بین الملل قرار گیرد مطمنا با هیچ مشکلی مواجه نخواهیم شد و نظام مقدس جمهوری اسلامی به اهداف عالی که مد نظر امام امت و رهبر معظم انقلاب بوده و هست خواهد رسید.

عزت و حریت دو مولفه مهم در گام دوم انقلاب است

حجت‌الاسلام عسکری اضافه کرد: بحث عزت و حریت مردم و مسلمانان جهان در بیانیه به خوبی ذکر شده است که این مهم مورد تاکید قرآن و پیامبر اکرم است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با تاکید براینکه بیانیه گام دوم انقلاب امید واقع بینانه در جامعه ایجاد خواهد کرد، گفت: اگر به دوران قبل از انقلاب و شرایطی که امروز در آن قرار داریم نگاه کنیم می‌بینیم از چه نقطه‌ای به کجا رسیده‌ایم و این موضوع امید را در جامعه تقویت خواهد کرد.

حجت‌الاسلام عسکری اضافه کرد: هیچ کس این ادعا را ندارد که تمام آنچه که مد نظر بنیان گذار انقلاب بوده و انقلاب به خاطر آن شکل گرفته محقق شده است، اما وضعیت و اقتدار امروز ایران اسلامی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی به برکت انقلابی که ۴۲ سال پیش با رهبری امام راحل به پیروزی رسید در اوج قدرت و بالندگی قرار دارد، گفت: امروز دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی در بیرون از مرزها به قدرت ایران اعتراف می‌کنند و به این نتیجه رسیده‌اند که نقش ایران در تصمیم‌گیری‌ها در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی پررنگ و تاثیرگذار است.

تاثیرگذاری ایران در تصمیم‌گیری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تاکید کرد: ایران در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی تاثیر اساسی دارد و امروز دوستان و دشمنان نظام به این اصل مهم پی‌برده‌اند.

حجت‌الاسلام عسکری در مورد توجه جدی مقام معظم رهبری به جوانان در بیانیه گام دوم انقلب هم افزود: همه امیدها به نسل جوان است حتی در سال ۴۲ وقتی امام را برای تبعید می‌برند به امام گفته شد« شما با کدام یاران می خواهید انقلاب را به پیروزی برسند امام فرمود«یاران و طرفداران من در گهواره هستند».

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: همان یارانی که امام راحل در سال ۴۲ فرمودند با تبعیت از امام راحل انقلاب را به پیروزی رساندند.

حجت‌الاسلام عسکری با بیان اینکه انرژی و توانمندی که جوانان دارند و ابتکارات و نوآوری های آنان همواره مورد توجه رهبر معظم انقلاب بوده است و مسئولان را بر بهره‌گیری از ظرفیت جوانان تاکید فرموده‌اند، عنوان کرد: حضرت اقا در بیانیه گام دوم بیشتر از هر طیفی جوانان را مخاطب قرار داده و به آنها توجه داشته اند.

جوانان ایران امتحان خود را خیلی خوب پس داده‌اند

وی تصریح کرد: جوانان ما در گذشته و حال امتحان خود را خیلی خوب پس داده‌اند و در هر عرصه‌ای که ظاهر شدند تحولات بزرگی را رقم زده‌اند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: پیشرفت‌های کشور در زمینه مختلف علمی، نظامی، فرهنگی و غیره نتیجه تلاش و نقش آفرینی جوانان این مرز و بوم است.

وی با بیان اینکه البته جوانی که مد نظر رهبر معظم انقلاب تنها جوان بودن از نظر سن و سال نبوده و روحیه جوانی نیز مورد توجه ایشان است، گفت: روحیه جوانی، روحیه جهادی است روحیه ای است که شب و روز را نمی شناسد و برای تک تک لحظه‌هاش برنامه داردو هدفمند زندگی می کند بر همین اساس در بیانیه گام دوم مخاطب حضرت آقا جوانان هستند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: به هر حال جوانان ابتکارات و استعدادهایی دارند که اگر فرصت کافی به آنها داده شود این استعدادها شکوفا خواهد شد شکوفایی استعداد جوانان رسیدن به خودکفایی در عرصه های مختلف را برای ما به ارمغان می‌آورد.

اعتماد به جوانان اولویت مهم در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور است

حجت‌الاسلام عسکری با بیان اینکه توجه به این توصیه مقام معظم رهبری به صورت ویژه در دستور کار متولیان مرز بزرگ اسلامی غرب کشور قرارگرفته است، عنوان کرد: در مجموعه مرکز بزرگ رویکردی که با هدایت نماینده ولی فقیه در کردستان شروع شده اعتماد به جوانان به عنوان ملاک مهمی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: نگاه ما به نیروهای خود مجموعه است و در همین راستا بهره‌گیری از ظرفیت نیروی جوان در پست‌های مختلف مدیریتی در دفتر مرکزی و شهرستان ها ملاک عمل قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام عسکری افزود: باید به جوانان فرصت برای شکوفایی داده شود، کادرسازی در عرصه‌های مختلف با محوریت جوانان باید ملاک اصلی همه مسئولان نظام باشد.