امام جمعه مسائل مردم را پیگیری کند
1399/10/25
امام جمعه مسائل مردم را پیگیری کند
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امام جمعه موارد و مسائل کف جامعه را مورد پیگیری قرار دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز،  حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی در مراسم تودیع و معارفه امام جمعه شهر سریش‌آباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و بخصوص شهدای شهر سریش‌آباد اظهارداشت: این یک افتخار است که انسان در جایی خدمت و زندگی کند که شهدا در آنجا زیسته و نفس کشیده‌اند.

وی با توصیه بر مسئولین و بخصوص روحانیت و امام جمعه شهر سریش‌آباد افزود: کسانی که در کسوت روحانیت هستند و در نقطه مسئولیت قرار دارند، باید خیلی مواظب باشند، مسئولیت خیلی مسئله مهمی است.

نماز جمعه یک اجتماع عبادی سیاسی است

نماینده ولی فقیه خطاب به امام جمعه منصوب شده گفت: از آنجا که نماز جمعه یک اجتماع عبادی سیاسی است، امامان جمعه باید در برقراری این اجتماع، به دور از تفرقه بین شیعه و سنی که خیلی‌ها از این تفرقه ها بهره‌شان برده‌اند تلاش مضاعف نمایند.

وی خاطرنشان کرد: امروز اتفاقات جدیدی به عنوان تفرقه که سطح بالاتری دارد در شرف وقوع است که باید خیلی مواظب باشید.

وی با بیان اینکه امام جمعه موارد و مسائل کف جامعه را مورد پیگیری قرار دهد، عنوان کرد: کسی که در این مسئولیت قرار می‌گیرد، باید کاملا تقریبی باشد یعنی تقریب به معنای اعم آن در نظر گرفته شود و رفتاری پدرانه داشته و سفیری خیر برای مردم باشد.

مسئول مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: از آنجا که امام جمعه یک محور محسوب می‌شود یکی از هنرهای وی این است که در اختلافات، ضمن پافشاری بر اصول، بی‌طرف بماند هرچند اختلافات، اختلافات اساسی نیست و سلیقه‌ای است.

نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: روحیه خدمتگزاری، عدم اشرافی گری، ساده‌زیستی و مناعت طبع از مواردی است که باید مورد توجه جدی امام جمعه و دیگر مسئولین باشد و نباید موارد زرق و برق آنچنانی وارد زندگی ما شود، ضمن اسرار بر حفظ عزت نفس باید مواظب باشیم که تلاشمان با چنین مسائلی مخدوش نشود.

وی با بیان اینکه مسئولیت به این معنی است که مورد سوال قرار گیریم نه اینکه ما سوال کنیم اضافه کرد: ما برای آقایی و ریاست کردن نیامده‌ایم، اینطوری نیست که برتر و بالاتر باشیم و رعایت شأن و شعون این نیست که درب اتومبیل را برای ما باز و بسته کنند ما با نگاه و دید خدمت‌گزاری و به دور از تجملات پا به عرصه مسئولیت گذاشته‌ایم.

ضرورت توجه به تواضع در رفتار و گفتار

حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی با تاکید بر تواضع در رفتار و گفتار افزود: هیچ کس از تواضع و فروتنی ضرر نکرده است، یک مسئول باید از شاخصه‌هایی همچون روحیه نقدپذیری، حریت، آزادگی و داشتن دغدغه های فرهنگی برخوردار باشد که این شاخصه‌ها موجب مقبولیت و احترام بیشتر وی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان در پایان ضمن توصیه و تاکید به امام جمعه منصوب شده عنوان کرد: توصیه بنده به حجت الاسلام فدایی این است که در این کار باید وقت زیاد بگذارید و درب دفتر همیشه به روی همه باز باشد و با تسلط بر اوضاع با همه ارتباط یکسان داشته باشید.

گفتنی است؛ دراین مراسم از زحمات چند ساله حجت‌الاسلام بیابانی در کسوت امام جمعه شهر سریش‌آباد تقدیر و حجت‌السلام فدائی به عنوان امام جماعت جدید این شهرمنصوب شد.