تقویت شورای روحانیت ضروری است/ بهره‌گیری از فضای مجازی برای پاسخگویی به سوالات شرعی مردم
1399/10/24
نماینده ولی فقیه در کردستان:
تقویت شورای روحانیت ضروری است/ بهره‌گیری از فضای مجازی برای پاسخگویی به سوالات شرعی مردم
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: شورای روحانیت باید با برنامه‌ریزی و ارائه راهکارهای مناسب از لحاظ علمی، معنوی و مادی تقویت پیدا شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در نشست مسئولین مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: تقویت شورای روحانیت از مسائل مورد تاکید است و در این راستا از هر اقدامی که از سوی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور صورت بگیرد حمایت می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: شورای روحانیت باید با برنامه‌ریزی و ارائه راهکارهای مناسب از لحاظ علمی، معنوی و مادی تقویت پیدا شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی با بیان اینکه اعضای شورای روحانیت باید از بین برترین‌ها انتخاب شوند، افزود: انتخاب چنین افرادی به عنوان اعضای شورای روحانیون ضمن به حداقل رساندن خطاها مقبولیت این شورا در بین جامعه را به دنبال خواهد داشت.

وی ارتقای سطح علمی شورای روحانیت را ضروری دانست و اذعان کرد: انتصاب یا انتخاب اعضای شورای روحانیت نباید، محفلی و رفاقتی شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: مدیران و مسئولان مرکز بزرگ اسلامی در شهرستان‌ها در انتخاب اعضای شورای روحانیت نباید نوع ارتباط خود با ماموستاها را ملاک قرار دهند.

وی افزود: این مهم که چه کسی می‌تواند بیشترین بهره‌وری را داشته باشد و برای دستگاه مفیدتر است باید ملاک انتصاب افراد در شورای روحانیت قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه همسان‌سازی پرداختی به اعضای شورای روحانیت با استفاده از ظرفیت‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد، گفت: کسانی که در مسیر خدمت بیشترین زمان و وقت را صرف می‌کنند باید مورد توجه و تشویق قرار گیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌ فضای مجازی برای پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات مردم باید مورد توجه قرار گیرد و پاسخگویی به سوالات در کوتاهترین زمان و به صورت آنلاین باشد.

وی با تاکید اینکه عصر امروز عصر ارتباطات است، شورای افتاء باید از این ظرفیت به نفع مردم استفاده کنند، گفت: ایجاد کانال‌های مختلف، ارسال پاسخ مردم در قالب ایمیل و غیره زمینه ارتقای خدمات و سطح شورای روحانیت را فراهم کرده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین نکات در فضای اداری را چیدمان و در مجموع دکوراسیون دانست و گفت: ارباب رجوع وقتی وارد می‌شود باید مکان و فضای مناسب را ببیند، محل مراجعه ما فقط ارائه خدمات خشک نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی تصریح کرد: ارتقای وضعیت مکانی شوراهای افتا با هدف ایجاد رفاه برای ارباب رجوع باید مورد توجه قرار گیرد،

وی با بیان اینکه حفظ شأن علما و روحانیت باید ملاک عمل باشد، گفت: با حفظ حرمت اعضای شورای افتاء که بعد از سال‌ها تلاش امروز به سن کهولت و بازنشستگی رسیده‌اند نیروهای جوان متدین، توانمند و انقلابی به بدنه شوراهای افتاء تزرق شوند.

وی ایجاد بسترهای لازم برای برگزاری نشست هم‌اندیشی بین روسای مرکز بزرگ اسلامی و روسای دادگستری‌های استان را ضروری خواند وعنوان کرد:  برگزاری اینگونه جلسات ضمن ارتقای توان علمی شوراهای افتاء سطح سازمان را ارتقا می‌بخشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: سطح مرکز بزرگ اسلامی در شهرستان‌ها باید ارتقا پیدا کند این مهم باید به یک گفتمان همه‌گیر در بین مجموعه تبدیل شود.