ضربه به پیکره اسلام هدف استکبار از خلق داعش است/کشتار مسلمانان پاکستان محکوم است
1399/10/22
امام جمعه مریوان:
ضربه به پیکره اسلام هدف استکبار از خلق داعش است/کشتار مسلمانان پاکستان محکوم است
امام جمعه مریوان گفت: استکبار جهانی با تشکیل و حمایت از داعش تضعیف پایه‌های اسلام را دنبال می‌کند و در این مسیر اصل مهم وحدت را در جهان اسلام هدف قرار داده‌ است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز، ماموستا مصطفی شیرزادی با محکوم کردن کشتار مسلمانان توسط گروه تروریستی داعش در پاکستان اظهار کرد: جنایت‌های داعش از زمانی که این گروه تندرو تروریست به دست استکبار جهانی شکل گرفته است زخم‌های زیادی را بر روح و جان مسلمانان جهان زده است که فراموش شدنی نیست.

وی خاطرنشان کرد: دین اسلام فراتر از آن است که گروهی مسلمان نما و تروریست به نام اسلام سیطره خود را بر کشورهای اسلامی و جامعه امت واحده مسلمانان گسترش دهند.

وی عنوان کرد: داعش و در کل گروه‌های تندرو امثال آن پدیده شوم و و خطرناکی است که با نقاب دین و با دروغ و نیرنگ به کشتار مسلمانان در کشورهای مختلف می‌پردازند و تا امروز خون هزاران مسلمان بی‌گناه در یمن، سوریه، عراق و پاکستان و غیره را به زمین ریخته‌اند.

وی اظهار کرد: داعش با حمایت آمریکا، اسرائیل، انگلیس و برخی کشورهای عربی جهان اسلام را زیر تاخت و تاز وحشیگری‌ها قرار داده است و خون هزاران انسان را بی‌گناهان به زمین ریخته است.

وی با بیان اینکه ضعف و شکست استکبار جهانی در مقابل منطق و بصیرت مسلمانان دلیل اصلی ایجاد داعش توسط استکبار بوده است، اظهار کرد: این گروه تکفیری و تروریستی برخلاف ادعاهایش،کوچکترین اعتقادی به اصول اسلام ندارند و برای دستیابی به عقاید و اعتقادات پوچ خود حاضر به انجام هر جنایتی هستند.

وی با محکوم کردن اعمال وحشیانه گروهک تروریستی داعش در پاکستان گفت: اعمال وحشیانه گروهک تروریستی داعش مخالف با شرع مقدس اسلام است و باید توسط تمام مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان محکوم شود.

به گفته وی، استکبار جهانی در طول چندین دهه اخیر با ایجاد و تربیت گروه‌های تروریستی به عناوین مختلف سعی در قتل عام مسلمانان کرده است.

امام جمعه مریوان گفت: استکبار جهانی با تشکیل و حمایت از داعش تضعیف پایه‌های اسلام را دنبال می‌کند و در این مسیر اصل مهم وحدت را در جهان اسلام هدف قرار داده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: برای داعش که خود دست‌نشانده دشمنان اسلام است شیعه و سنی تفاوتی ندارد و تنها هدفش ضربه زدن به پیکره اسلام است.

وی با تاکید براینکه پروردگار جهانیان به شدت کشتن انسان‌ها را محکوم و این مهم در احادیث نبوی نیز بارها مورد اشاره قرار گرفته است، گفت: ‌طی چندین دهه اخیر با توطئه‌های شوم استکبار و تفرقه میان مذاهب اسلام و گروه‌ها افراطی در عراق، لبنان سوریه و امروز در کشور پاکستان مسلمانان و کودکان از زیرتیغ خود عبور داده‌ و یا آواره کرده‌اند.

ماموستا شیرزادی در پایان گفت: این اعمال تروریستی و تفرقه افکنانه به شدت در میان مسلمانان ایران اسلامی از شیعه و سنی محکوم است و انتظار می‌رود مجامع بین‌المللی نیز در این زمینه موضع‌گیری‌های لازم را داشته باشند.