فرهیختگان باید آزادانه نظرات و تحقیقات خود را بیان کنند/شورای فرهنگ عمومی مهمترین جلسه تصمیم‌گیری استان است
1399/10/20
فرهیختگان باید آزادانه نظرات و تحقیقات خود را بیان کنند/شورای فرهنگ عمومی مهمترین جلسه تصمیم‌گیری استان است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: باید به فرهیختگان اجازه داده شود تا آزادانه نظرات و تحقیقات خود را بیان کنند و با تلاش نخبگان، اساتید و فعالان حوزه قرآن از مهجوریت این کتاب آسمانی بکاهیم و اقدامات بیشتری در راستای ترویج فرهنگ و مبانی اسلامی انجام دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز،حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در یکصد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: جلسه شورای فرهنگ عمومی مهمترین جلسه تصمیم‌گیری استان است، مدیران عضو این شورا باید همه اهتمام خود را بکارگیرند که شخصا در جلسات حضور پیدا کنند و برای آن اهمیت قایل شوند.

وی خاطرنشان کرد: در ارائه برنامه‌های فرهنگی باید بیش از گذشته از نظرات نخبگان فرهنگی و دانشگاهی جامعه استفاده شود.

وی افزود: وقتی یک موضوع علمی از سوی نخبگان و جامعه دانشگاهی ارائه می‌شود نباید آن را به سمت بیانات عرفی کشاند، چرا که با این کار بار علمی برنامه‌ها پایین می‌آید.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه فعالیت‌های قرآنی باید بیش از گذشته در سطح جامعه دیده شوند، ادامه داد: همین امروز شاهد هستیم که ۱۰ هزار نفر از نیروهای مسلح جزو حافظان قرآن هستند و چند میلیون نفر نیز حافظ قرآن در کشور داریم و این نشان می‌دهد تا چه اندازه جامعه ما به قرآن اهمیت می‌دهند.

وی اضافه کرد: باید به فرهیختگان اجازه داده شود تا آزادانه نظرات و تحقیقات خود را بیان کنند و با تلاش نخبگان، اساتید و فعالان حوزه قرآن از مهجوریت این کتاب آسمانی بکاهیم و اقدامات بیشتری در راستای ترویج فرهنگ و مبانی اسلامی انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه از مسلمانان و مومنان کم توجهی به ارزش‌ها و عدم مطالعه قرآن کریم پذیرفتنی نیست، افزود: در حال حاضر چند میلیون نفر در کشور حافظ قرآن کریم هستند و باید در راستای افزایش تعداد این افراد تلاش بیشتری صورت گیرد.