تخصص و توانمندی ملاک انتصاب افراد در دفاتر مرکز بزرگ اسلامی است
1399/10/17
نماینده ولی فقیه در کردستان
تخصص و توانمندی ملاک انتصاب افراد در دفاتر مرکز بزرگ اسلامی است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: تخصص و توانمندی ملاک انتصاب افراد در دفاتر مرکز بزرگ اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، حجت الاسلام والمسلمین در نشست با روحانیون و ائمه جمعه و جماعت شهرستان بانه اظهار کرد: حفظ شان امام جماعات در سطح ادارات ضروری است نباید این دیدگاه وجود داشته باشد که روحانی ما بابت امامت نماز در اداره هزینه ای دریافت می کند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان دلسوزی در شهرستان بانه وجود دارد و باید از این ظرفیت در راستای خدمت هرچه بیشتر به مردم بهره گرفت.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه افراد فرهیخته و اندیشمندی در این منطقه مرزی حضور دارند، گفت: این سطح معنویت و ولایت مداری در جامعه روحانیون و در کل مردم استان رسالت مسئولان در خدمت را سنگین تر می کند.

وی اضافه کرد: رفع مشکلات جامعه روحانیون از اولویت هاست با حضور سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور سعی خواهیم کرد اتفاقات خوبی در حوزه های مختلف اتفاق بیفتد.

نماینده ولی فقیه در کردستان  با بیان اینکه تخصص و توانمندی ملاک انتصاب افراد در دفاتر مرکز بزرگ اسلامی است، افزود: استفاده از نیروهای اهل سنت توانمند در پست های مختلف اولویت ماست هدف خدمت است شیعه و سنی تفاوتی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی خاطرنشان کرد: از تلاش های مجموعه مرکز بزرگ بانه که در مسیر خدمت به جامعه روحانیون در شهرستان بانه سالهاست تلاش می کنند تقدیر می کنیم.

ماموستا ملا صالح زاده امام جمعه اظهار کرد: شهرستان بانه دارای 180 مدرسه فعال در شهر و روستا است و یکی از مذهبی ترین شهرهای کشور است.

وی خاطرنشان کرد: مردم این دیار نه تنها در بعد دینی بلکه با ساخت 55 مدرسه ابتدایی و راهنمایی و چندین موسسه خیریه و کمک چندین 10 میلیاردی به کمپین ها در زمان شیوع کرونا و تامین تجهیزات پزشکی و بهداشتی سخاوت و نوعدوستی خود را نشان دادند.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: البته نقش روحانیون در آماده سازی فکری و جذب و بکارگیری کاملا مشهود است.

وی تصریح کرد: ماموستاهای این شهرستان از عزت نفس بالا و متانت برخوردار و ساده زیستی، همراهی با مردم و غیره از ویژگی های بارز آنان است.

وی خاطرنشان کرد: شورای افتای بانه یکی از موفق ترین شوراهای افتای استان است که نقش مهمی در رفع مشکلات زیادی داشته است.

کهنه پوشی مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان بانه هم در این جلسه اظهار کرد: انتصاب حجت الاسلام عسگری به عنوان سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اتفاق بسیار خوبی بود.

وی خاطرنشان کرد: همه روحانیون از نزدیک سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور را می شناسند سال های زیادی در منطقه در راستای خدمت به جامعه روحانیون تلاش کرده اند که قابل تقدیر است.