بینش و تحلیل انقلابی موجب ارتقای معنویت و تهذیب می شود
1399/9/2
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
بینش و تحلیل انقلابی موجب ارتقای معنویت و تهذیب می شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی در اختتامیه دومین جشنواره سراسری نجم که در دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: نیاز امروز جامعه، دانشگاه‌ها را به مسئله‌محور بودن سوق داده و لازمه رسیدگی به مشکلات مردم همین مسئله‌محور بودن است.

وی گفت: اگر دانشگاه‌های ما با بهره‌گرفتن از ظرفیت دانشجویان نخبه بتوانند به سمت مسئله‌محوری حرکت کنند می‌توانند ایده‌های بسیاری برای رفع بخشی از مشکلات کشور ارائه دهند.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: بینش و تحلیل انقلابی از دیگر خصوصیات دانشجویان است که می‌تواند تاثیرگذاری بسیاری در ارتقای شاخص‌هایی مانند اخلاق، معنویت، تهذیب و حسن خلق داشته باشد.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید سعی کنند کاری که باید انجام دهند را انجام دهند، افزود: نباید به دنبال انجام کارهایی باشیم که دلمان می‌خواهد، چرا که این کار می‌تواند ما را از مسئله‌محور بودن و پیدا کردن راه حل برای آن دور کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: در کنار این مسئله نیز باید در راه ارتقای علمی کوشش کنیم و بسیج دانشجویی در این زمینه باید پیش‌قدم باشد تا بتواند با استفاده از دانش روز دنیا، بخشی از مطالبات مردمی را پاسخگو باشد.

حجت‌الاسلام پورذهبی یادآور شد: جوانان و دانشجویان باید در کسب علم مطالبه‌گر عمل کنند و اگر در جایی اشکالی را دیدند آن را بیان کنند تا بتوان راه حلی متناسب با آن مشکل را پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه دانشجو باید بحاث باشد و در مسائل مختلف مجادله‌گر عمل کند، بیان کرد: معنویت جدا از همه موارد بسیار بحث مهمی است که می‌تواند در بسیج دانشجویی ارزشمند باشد.