دغدغه های اقتصادی طلاب را از مسیر علم آموزی غافل نکند/ضرورت الگوگیری از سیره و روش زندگی بزرگان دین
1399/8/28
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
دغدغه های اقتصادی طلاب را از مسیر علم آموزی غافل نکند/ضرورت الگوگیری از سیره و روش زندگی بزرگان دین
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه دغدغه های اقتصادی نباید طلاب را از مسیر اصلی کسب علوم دینی غافل کند، گفت: طالب دین کسی است که در کنار گذران امور دنیوی که لازمه زندگی بشری است قلب خود را از نور معرفت پر کند تا بتواند هدایتگر جامعه باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، حجت الاسلام حسن منتظری در جریان بازدید از مدرسه علوم دینی حضرت شیخ سراج الدین محمودآباد سروآباد اظهار کرد:  قدم برداشتن در مسیر دین و علم قدم برداشتن در مسیر نور است و وقتی این نور در انسان ایجاد شد هدایت گر و روشنی بخش جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه طلاب و روحانیون هدایتگر جامعه هستند، گفت: در عصر کنونی که احساس می شود توجه به دین و مسائل دینی کمرنگ شده طلاب و روحانیون در عرصه ترویج و گسترش دستورات دینی نقش بسیار مهم و کلیدی دارند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: نور و عرفان مراتبی دارد تا جایکه قرآن می فرماید« نوری می تواند هدایتگر جامعه باشد که نور ربانی و الهی باشد».

حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: این جامعه طلاب و روحانیون هستند که می توانند این نور هدایت را در جامعه گسترش دهند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که در مسیر فراگیری علوم دینی قدم می گذارند باید به این اصل مهم توجه داشته باشند که معنویت را به نحوی کسب کنند که معنویت نور و هدایتگر باشد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور کسب علم را در این مسیر بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: باید هدایت گری و نور را در کنار کسب علم مورد توجه قرار دهیم.

حجت الاسلام منتظری گفت: روش زندگی بزرگان دینی سراسر درس است باید با تدبر در زندگی و رفتار آنها نور ایمان و هدایت را در خود تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه مش و روش علما باید برای طلابی که به مدارس علوم دینی وارد می شوند تبیین شود، عنوان کرد: الگوگیری از سیره علما و بزرگان دین موجب تاثیرگذاری بیشتر در مسیر هدایتگری و روشنگری در جامعه خواهد شد.

وی تصریح کرد: طالب دین کسی است که در کنار گذران امور دنیوی که لازمه زندگی بشری است قلب خود را از نور معرفت پر کند تا بتواند هدایتگر جامعه باشند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به اینکه مسیر در کسب علوم دینی نعمت و برکت الهی است که خداوند به طلاب می دهد، خاطرنشان کرد: همواره باید شکرگذار این نعمت باشیم تا هرگز از مسیر خارج نشویم.

حجت الاسلام منتظری اظهار کرد: درس های اخلاقی که علما در خلال دروس به طلاب میدهند بسیار ماندگار و تاثیرگذار است مدرسین این مدارس این نکته مهم را نباید نادیده بگیرند.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی تنها مربوط به جامعه روحانیون نیست، اذعان کرد: وضعیت معیشت ماموستاها از مطلوبیت مناسب برخوردار نیست، اما روزی طلبه دین را خداوند خود می رساند و هرگز معطل رزق نخواهد بود.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: خداوند این عزت را به طلبه ها داد و پرودگار خودش حافظ این عزت خواهد بود.

وی اظهار داشت: کسانی که در این مدارس کسب علم می کنند منادیان فکری و هدایت گر جامعه در نقاط مختلف در شهرها و روستاها خواهند شد.

وی تصریح کرد: الان در برخی مناطق به ویژه روستاهای استان با کمبود عالم دینی مواجه هستیم امیدواریم با تربیت نیروهای جوان، تازه نفس و آگاه و مسلط به مسائل دینی و علوم به روز خلاءهایی موجود در این حوزه پر شود.