صدا و سیما مسائل و مشکلات کردستان را منعکس کند
1399/8/9
نماینده ولی‌فقیه در کردستان:
صدا و سیما مسائل و مشکلات کردستان را منعکس کند
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: صدا و سیما مسائل و مشکلات استان در حوزه‌های مختلف همچون بیکاری، اشتغال، موانع پیش‌روی ازدواج جوانان و غیره را مطرح و از مسئولان پیگیری کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم  ، مدیران، معاونین و کارکنان صدا و سیمای مرکز استان بعد از ظهر امروز با نماینده ولی فقیه در استان کردستان دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک میلاد با سعادت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: صدا و سیما مسائل و مشکلات استان در حوزه‌های مختلف همچون بیکاری، اشتغال، موانع پیش‌روی ازدواج جوانان و غیره را مطرح و از مسئولان پیگیری کند.

وی «امیددهی به جامعه» را جزو رسالت‌های اصلی صدا و سیما و رسانه‌ها عنوان کرد و افزود: در شرایط کنونی که همه درگیر ویروس منحوس کرونا بوده، صدا و سیما امید و نشاط را به مردم جامعه تزریق کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه در امیددهی به مردم، نباید موارد خلاف واقعیت و واهی منعکس شود، تصریح کرد: انتظار می‌رود در برنامه‌ها و زندگی‌مان به خود، خانواده و یکدیگر «امید» بدهیم.

وی دقت در انتشار اخبار را بسیار مهم و حائر اهمیت دانست و گفت: انتظار می‌رود دقت فدای سرعت نشود، بنابراین درست نوشتن و درست خواندن مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی از مدیران صدا و سیما خواست که به‌صورت هفتگی برنامه‌ای 10 دقیقه‌ای را به مسائل اخلاقی اختصاص بدهند چراکه در این شرایط کنونی جامعه به ترویج مسائل اخلاقی و معنویات نیازمند است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه باید تولید برنامه‌های انقلابی و فاخر در صدا و سیما کردستان مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران برای جامعه به ویژه نسل جوان تبیین شود.

جعفر عبدالملکی، مدیرکل صدا و سیما استان کردستان نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک میلاد پر خیر و برکت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و امام جعفرصادق(ع) اظهار داشت: کار در رسانه بسیار سخت بوده چراکه انتظارات روز به روز متکثرتر، پیچیده‌تر و اقتضائات و ذائقه مختلف همه رده‌های سنی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه جامعه، از جامعه هسته‌ای و توده‌ای به جامعه متکثر و شبکه‌ای تبدیل شده است، گفت: تعدد مراکز تولید پیام و رسانه‌های مختلف، افزودن فضای مجازی و اینکه خود کاربران و مخاطبین می‌توانند پیام تولید کرده و در تقابل با رسانه قرار بگیرند، خود باعث مشکلات شده است.

عبدالملکی با یادآوری اینکه دشمنان روی استان کردستان سرمایه‌گذاری کرده و همواره دنبال ایجاد فاصله و تفرقه میان مسلمانان شیعه و سنی هستند، عنوان کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای زیادی برعلیه نظام در استان فعالیت کرده که باید همه مردم هوشیار و مراقب توطئه‌های دشمنان باشند.

مدیرکل صدا و سیما کردستان با تاکید بر اینکه باید صدا و سیما و نیروهای انقلابی تقویت شوند، خاطرنشان کرد: رادیو و تلویزیون استان جزو پرنفوذترین رادیوها و تلویزیون‌های سراسری است، به طوری‌که در پ صدا رتبه نخست و بالای 50 درصد مخاطب داشته که با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد.

وی اعتماد مردم به صداوسیما را سرمایه اصلی این رسانه خواند و افزود: در تلویزیون هم رتبه نخست کشور داشته و خوشبختانه زمینه فرهنگی به لحاظ آداب، سنن، فرهنگ و رسوم در استان فراهم و متکی به چارچوب هستیم.

عبدالملکی با بیان اینکه در منظومه فرهنگی کردستان از آداب، رسوم، سنن، لباس، تاریخ، اقلیم و دفاع مقدس بهره‌مند هستیم، تصریح کرد: رسانه‌ها باید این ظرفیت‌ها را بازنمایی و به مردم معرفی کرده و به تولید برنامه‌های فرهنگی بپردازند.

وی با تاکید بر اینکه باید در تولید برنامه‌ها به رسوم و آداب مردم توجه شود، اظهار کرد: سنندج هم‌اکنون شهر خلاق موسیقی شده و موسیقی مبتنی بر ارزش‌ها و فرهنگ مردم منطقه هم در کردستان جایگاه و طرفدار زیادی داشته که انتظار می‌رود در انعکاس این برنامه‌ها نیز حمایت شویم.

مدیرکل صدا و سیما کردستان با بیان اینکه برنامه‌های صدا و سیما متناسب با سیاست‌های نظام و ذائقه مردم است، یادآور شد: برای ایام هفته وحدت نیز برنامه‌های متنوعی از سیمای استانی منعکس خواهد شد.

 معاونین و مشاورین صدا و سیمای استان کردستان نیز در این برنامه هرکدام به ایراد سخنرانی و ارائه راهکار برای پیشبرد اهداف و تولید برنامه‌های محتوایی و باکیفیت‌تر در صدا و سیما پرداختند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این دیدار با سعه صدر دغدغه‌ها را گوش داد و در پایان مهمانان و حاضرین در نشست را به یک عکس یادگاری مهمانی کرد.