گفتمان وحدت‌آفرین در جامعه ترویج یابد
1399/8/6
نماینده ولی‌فقیه در کردستان:
گفتمان وحدت‌آفرین در جامعه ترویج یابد
نماینده ولی فقیه در استان کردستان بر ضرورت پیروی از عوامل و ترویج گفتمان وحدت‌آفرین در جامعه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی  در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان که با حضور مسئولان کشوری در این شهر برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت:  احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه نیاز به گفتمان‌سازی دارد که می‌توان بعد از کرونا با بهر‌ه‌گیری از بیش از 70 هزار سخنرانی خطبه‌های نماز جمعه و پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی، این امر تحقق یابد.

وی با بیان اینکه با گفت‌وگو و گفتمان می‌توان در راستای اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گام برداشت، گفت: بحث تقریب و وحدت شیعه و سنی در استان یک معروف بوده که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر ضرورت پیروی از عوامل و ترویج گفتمان وحدت‌آفرین در جامعه؛ به انتخابات پیش‌رو اشاره و تصریح کرد: باید در این شرایط کنونی تقسیم‌بندی‌ها، اصولگرا و اصلاح‌طلب را کنار گذشت و با وحدت و انسجام از انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

وی با ذکر اینکه احیا و اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نیازمند «اخلاص و تقوای الهی» است،  به دعای مکارم الاخلاق امام سجاد(ع) اشاره و تاکید کرد: باید در پیشبرد اهداف افشای سر نکرده، آبرو و اسرار شخصی افراد حفظ و عیب دیگران را بپوشانیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی با تاکید بر اینکه تذکر به مسئول خطاکار باید در خفا و تشویق در جلا و کنار دیگران صورت گیرد، عنوان کرد: انتظار می‌رود در برنامه‌ها و گروه معارف دانشگاه‌ها نیز به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و فریضه نماز در جامعه ورود کرد.

وی در ادامه به آسیب‌ها و چالش‌های فضای مجازی پرداخت و افزود: این فضا افسار گسیخته است اما می‌توان با برنامه‌ریزی، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، راهکار، تولید محتوا و حرکت‌های قوی‌تر از مزایای آن نیز بهره برد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه امر به معروف در جامعه مغفول مانده است، تصریح کرد: باید تکریم ارباب رجوع در اولویت کاری مدیران و کارکنان قرار گیرد چراکه گاهاً براساس شنیده‌ها به مردم بی‌اعتنایی و بی‌احترامی می‌شود. در برخی ادارات آب آشامیدنی و جا برای نشستن ارباب رجوع نیست که باید این معروفات مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید در برخورد با مردم شخصیت و کرامت ارباب رجوع حفظ، رفتار کریمانه و مودبانه، تواضع و فروتنی مورد توجه قرار گیرد، گفت: امیدوارم همه با هم در راستای امر به معروف و نهی از منکر گام برداریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی به فرمایشات اخیر رهبری درباره دولت نیز گریزی زد و یادآور شد: همه مسئولان نظام‌ند، کسی دولت را از حاکمیت جدا نمی‌کند، اگر در این اواخر عمر دولت نیز موفقیت‌هایی حاصل شود نباید ناراحت شویم کمااینکه انتقادات در راستای حل مشکلات مردم سرجای خود و جدی هست.