توهین به مقدسات اسلام مخالف با اصل آزادی بیان است
1399/8/6
امام جمعه دهگلان:
توهین به مقدسات اسلام مخالف با اصل آزادی بیان است
امام جمعه دهگلان گفت: توهین به مقدسات اسلام و پیامبر عظیم‌الشأن(ص) و قرآن جنایتی نابخشودنی و مخالف با اصل آزادی بیان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز ، ماموستا عبدالسلام محمدی، امام جمعه شهر دهگلان در گفت‌وگو با ایکنا ، ضمن محکوم کردن توهین به شخصیت پیامبر مکرم اسلام(ص) و کتاب مقدس قرآن از سوی نشریه «شارلی ابدو»، اظهار کرد: این اقدامات نشانه ذلت و درماندگی و ضعف بوده و یقیناً نتیجه این اقدامات موهنانه به‌زودی دامنگیر این کشورها خواهد شد.

وی افزود: هدف شوم دشمنان در توهین به پیامبر(ص) و قرآن تحریک دوباره مسلمانان و سوء استفاده از احساسات پاک مسلمان جهت رسیدن به اهداف شوم خود بوده و در حقیقت توهین به مقدسات اسلام و پیامبر عظیم‌الشأن(ص) و قرآن جنایتی نابخشودنی و مخالف با اصل آزادی بیان و دین است.

امام جمعه دهگلان بیان کرد: این امر می‌طلبد که تمامی مسلمانان جهان با محکوم کردن این توهین‌ها، بار دیگر عظمت و وحدت امت اسلامی را به نمایش گذاشته و موجب شکست نقشه‌های شوم دشمنان اسلام شوند.

وی با اشاره به اینکه آنچه جای تأسف و نگرانی دارد، عدم موضع صریح کشورهای عربی اسلامی در این قضایاست، بیان کرد: هرچند بسیاری از این دولت‌ها دست‌نشانده و مزدور استکبار جهانی هستند و با ایجاد رابطه و عادی‌سازی ارتباط با اسرائیل منافع رژیم نامشروع صهیونیسم را دنبال می‌کنند.

ماموستا محمدی با اشاره به اینکه از دشمنان اسلام ترس و هراسی نداریم، گفت: اگر تمامی دنیا به مقدسات مسلمانان اهانت کنند دست از حمایت و صیانت از اسلام و پیامبر نور و مهربانی برنخواهیم داشت؛ چراکه محمد فرستاده خدا و سفیر الهی است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با به اشتراک گذاشتن توهمات خود می‌خواهند دین اسلام را دین خشونت جلوه دهند، یادآور شد: این اقدامات موهن دشمنان راه به جایی نخواهد برد و هیچگاه نمی‌تواند نور و حقیقت رسول اکرم(ص) را از نظرها پنهان کرد.