طنین نوای وحدت در ویژه‌برنامه‌های شبکه «کُرد»
1399/8/6
طنین نوای وحدت در ویژه‌برنامه‌های شبکه «کُرد»
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان از تهیه و تدوین ۳۰۰۰ دقیقه ویژه‌برنامه هفته وحدت به صورت زنده و تولیدی در شبکه اصالت و فرهنگ «کُرد» برای مخاطبان خود خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از ایکنا ، جعفر عبدالملکی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان، در جلسه تشریح برنامه‌های هفته وحدت شبکه استانی کردستان اظهار کرد: حفظ و تقویت وحدت نه فقط در بُعد مذهبی بلکه در همه ابعاد مختلف جامعه از اهداف صدا و سیمای مرکز کردستان بوده است چراکه رسانه ملی پیونددهنده این اتفاق مهم در جامعه است.

وی افزود: استان کردستان با توجه به بافت جمعیتی و مذهبی آن می‌تواند الگوی موفقی در نمود وحدت اهل سنت و تشیع باشد و بر این مبنا شبکه استانی کردستان نیز در جلسات و برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی شده خود، برنامه‌های متنوعی را برای هفته وحدت تدارک دیده است.

مدیرکل صدا و سیما مرکز کردستان به برنامه‌های آماده شده برای این ایام در رادیو و تلویزیون اشاره و عنوان کرد: در این ایام هزار و ۴۵۰ دقیقه برنامه تلویزیونی و هزارو ۵۰۰ دقیقه برنامه‌ رادیویی برنامه ویژه هفته وحدت در شبکه استانی کردستان پخش خواهد شد.

وی به پخش هفت برنامه ۷۰ دقیقه‌ای ویژه برنامه «نوای رحمت» به صورت زنده هر شب از سیمای مرکز کردستان اشاره و اعلام کرد: در برنامه نوای رحمت با دعوت از گروه‌های مولودی‌خوانی به مدح رسول اکرم پرداخته و آیتم‌های متنوع دیگری هم که به طور اختصاصی به هفته وحدت مرتبط است پخش می‌شود.

عبدالملکی بیان کرد: سیمای مرکز کردستان همچنین در برنامه‌های روتین هفتگی شبکه استانی از جمله برنامه صبحگاهی با عنوان «روژمان» در شش برنامه ۶۰ دقیقه‌ای با دعوت از کارشناسان مذهبی و بیان مسائل مربوط به هفته وحدت و تهیه گزارش‌های موضوعی به صورت زنده ساعت ۸ صبح تهیه و پخش می‌شود.

وی ادامه داد: در برنامه خانواده با عنوان «ژین و ئه‌وین» در هفت برنامه ۶۰ دقیقه‌ای در طول هفته از خانواده‌های موفق «منادی وحدت» که یکی از همسران اهل سنت یا اهل تشیع باشد، دعوت می‌شود و همچنین به بیان مراسم‌های مرتبط با هفته وحدت در استان کردستان پرداخته می‌شود، این برنامه نیز به صورت زنده هر روز ساعت ۱۱ صبح از سیمای مرکز کردستان پخش می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان افزود: در سایر برنامه‌های تولیدی مرکز نیز همچون برنامه کودک با عنوان«په لکه زیرینه»، نوجوان با عنوان «تازه لاوان» و برنامه روستا با عنوان «ریگا» بخش‌هایی از برنامه را در قالب گزارش و پلاتو به موضوع هفته وحدت اختصاص می‌دهند.

وی با توجه به جایگاه خوب صدای مرکز کردستان بین مخاطبان و استقبال آن‌ها از برنامه‌های رادیویی گفت: برنامه صبحگاهی با عنوان «روژباش»، برنامه خانواده با عنوان «ئاسوی ژیان»، برنامه جوان با عنوان «کولان به کولان لاویه تی»، برنامه عصرگاهی با عنوان «ریگای یه کیه تی» با موضوع هفته وحدت از صدای مرکز کردستان در این هفته به روی آنتن می‌رود.

عبدالملکی یادآور شد: در برنامه‌های رادیویی به تناسب هر برنامه مداحی و دف نوازی، بحث کارشناسی، گزارش از آیین‌های مختلف شهر و روستا، ارتباط با مراکز و شبکه‌های سراسری، گفت‌و‌گو با مولودی خوانان و سایر آیتم‌های مرتبط با هفته وحدت تهیه و پخش می‌شود.