نگاه صرف سرگرمی به مقوله هنر آفت است
1399/8/6
نگاه صرف سرگرمی به مقوله هنر آفت است
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان به پیشینه هنر و عرفان کردستان اشاره کرد و گفت: نگاه صرف سرگرمی به مقوله هنر بزرگترین آفتی است که دامنگیر هنر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از ایکنا ، حجت‌الاسلام  والمسلمین عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، در دیدار با رئیس و کارکنان حوزه هنری با قدردانی از اقدامات صورت گرفته از سوی حوزه هنری استان کردستان اظهار کرد: جلوه بخشیدن به اقدامات و فعالیت‌های نظام در داخل و خارج از کشور در بخش‌های مختلف با زبان هنر از وظایفی است که حوزه هنری می‌تواند به خوبی آن را به تصویر بکشد.

وی هنر را از مظلوم‌ترین بخش‌های جامعه عنوان کرد و افزود: این مظلومیت در چند بخش مهم است که باید برای رفع آن در قالب کار جهادی تلاش جدی صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان بیان کرد: مظلومیت اول متوجه کم‌توجهی و یا بی‌توجهی مسئولان است که باید با برگزاری نشست‌هایی در جهت توجه دادن آنان به این مقوله تلاش شود.

وی مظلومیت دوم را متوجه مردم دانست و بیان کرد: عدم شناخت مردم از مقوله هنر به صورت درست یکی دیگر از مظلومیت‌هایی بوده که دامنگیر هنر است.

حجت‌الاسلام پورذهبی به برنامه‌هایی که در صداوسیما پخش می‌شود، اشاره کرد و گفت: در یک برنامه پر مخاطب وقتی مجری برنامه از تماشاچیان دعوت کند تا یک شعر از شاعران نامدار چون حافظ، سعدی، فردوسی و... را از حفظ بخوانند متأسفانه اکثریت این افراد با مشکل مواجه می‌شوند که این نشان عدم توجه و درک درست مردم به موضوع هنر است.

وی به پیشینه هنر و عرفان کردستان اشاره کرد و گفت: نگاه صرف سرگرمی به مقوله هنر بزرگترین آفتی است که دامنگیر هنر شده است که باید برای رفع آن با بالا بردن فهم و درک مخاطبان تلاش شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان زبان هنر را مهم‌ترین زبان در ارتباط با مخاطب دانست و اعلام کرد: امروز یک شعر خوب، یک فیلم مناسب، یک نقاشی و اثر هنری می‌تواند در ارتقای سطح فرهنگ جامعه مؤثر واقع شود.

وی با تجلیل از تلاش‌های استاد اکبر عالمی اعلام کرد: در دهه شصت تلاش‌های این هنرمند توانست یک نهضت بسیار ارزشمند در بخش معرفی هنر سینما را با برنامه هنر هفتم پایه‌ریزی کند که بخش عمده موفقیت‌های امروز مرهون آن تلاش‌هاست.

حجت‌الاسلام پورذهبی ضمن استقبال از حضور هنرمندان در عرصه‌های مختلف آمادگی خود را جهت نشستی صمیمی با هنرمندان و اساتید عرصه هنر و فرهنگ با مسئولیت حوزه هنری بیان کرد و یادآور شد: شنیدن دیدگاه‌های این عزیزان می‌تواند در جهت کمک به رشد هنر و فرهنگ مؤثر واقع شود.