برگزاری شانزدهمین دوره یادواره شمس قریشی در کردستان/برگزاری شب خاطره شهید غمیان
1399/7/24
رئیس حوزه هنری استان کردستان:
برگزاری شانزدهمین دوره یادواره شمس قریشی در کردستان/برگزاری شب خاطره شهید غمیان
رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: شانزدهمین دوره یادواره شمس قریشی همزمان با هفته وحدت در کردستان برگزار می‌شود.
به گزارش شافعی نیوز، امین مرادی در جلسه هماهنگی برنامه‌های ستاد گرامیداشت هفته وحدت که در سالن جلسات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: همه ما به عنوان دستگاه فرهنگی باید فرمایشات حضرت آقا در مورد وحدت را که در سفر تاریخیشان به استان کردستان در میدان آزادی مطرح کردند کلید واژه و نقشه راه خود قرار دهیم.
وی تصریح کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرماید«هرکس ندای تفرقه سر دهد چه شیعه باشد چه سنی و بخواهد به بهانه مذهب به مقدسات مذهب دیگری خدشه وارد کند منافق و مزدور دشمن است» این فصل‌الخطاب برای همه جامعه است.
وی گفت: عملیاتی کردن فرامین و مطالبات مقام معظم رهبری مهم‌ترین اولویت حوزه هنری در کردستان است تمام توان خود را برای عملیاتی کردن این مطالبات بکار گرفته و به صورت کاملا عملی کار کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: برگزاری هر ساله یادواره سیدبهاالدین شمس قرشی با حضور اقشار مردم از شیعه و سنی به عنوان بزرگترین مولودی خوانی کشور ، از اقداماتی عملی حوزه هنری در راستای توسعه وحدت در استان بوده است.
وی اضافه کرد: این برنامه با 20 مخاطب شروع شده و در پانزدهمین دوره با حضور بیش از 20 هزار نفر در مسجد قبای سنندج برگزار شد.
وی از برگزاری شانزدهمین دوره یادواره سیدبهاالدین شمس قرشی در بستر فضای مجازی خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که هشتم آبان ماه امسال بدون حضور مخاطب این برنامه برگزار شود.
به گفته وی، تدوین مجموعه ذکر و دف از خانواده مرحم غوثی در یک‌هزار و  100 نسخه تولید شده و دیدار با شهدای تقریبی در اولویت برنامه‌های حوزه هنری کردستان در هفته وحدت قرار گرفته است.
وی از برگزاری شب خاطره شهید غمیان و دیدار و سرکشی از دو نفر از ماموستاهای برجسته استان ماموستایان محسن حسینی و سید صلاح حسامی همزمان با هفته وحدت خبر داد و گفت: دیدار جمعی از هنرمندان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه سنندج نیز در همین راستا برنامه‌ریزی شده و با رعایت تمام نکات بهداشتی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/