لزوم همکاریهای هدفمند جوامع اسلامی برای مقابله با چالشهای جهان اسلام
1399/7/22
لزوم همکاریهای هدفمند جوامع اسلامی برای مقابله با چالشهای جهان اسلام
باید نوعی آگاهی از اهداف غرب جهت تضعیف کشورهای مسلمان برای مبارزه با کرونا شکل گیرد. این آگاهی می تواند به شکل گیری زنجیره ای از همکاری های هدفمند و هوشمندانه تبدیل شود و در برابر اهداف نامشروع غرب مقابله کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز، در حالی که خداوند متعال در قران می فرماید: «اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ .... » اما امروزه جهان گرفتار یک جهل سازمان یافته و ساختاری است که به دلیل فاصله گرفتن از نور الهی حاصل شده است. یعنی نظام سلطه در کنار صهیونیسم و کشورهای غربی از آموزه ها و ارزش های اصلی دین فاصله گرفته است. این فاصله سبب شده که مبانی معرفتی خداوند ناشناخته بماند و دشمنان اسلام مردم را به ولایت کفار دربیاورند.

خداوند کسانی را که در کشتی ولایت او و با اتکا به مبانی معرفت شناسی و توحید نشسته اند، در مسیر درست هدایت می کند و هر وقت دچار نقص در اندیشه و عمل شدند، مورد هدایت قرار می دهد.( اللَّهُ وَلِيُّ الَّذينَ آمَنوا يُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النّورِ ۖ.....) پس کسانی که در مسیر ولایت خدا حرکت کنند و به آموزه های اصلی دین اسلام عمل می نمایند، فلسفه همه رویدادها و مصیبت ها و بلایا برای شان روشن می شود و راهکارهای مبارزه با آن را هم با اتکا به این شناخت حاصل می کنند.

نظام سلطه با نشر و انتشار تحلیلهای کاذب و با تکیه به قدرت عنکبوتی تبلیغات خود واژه های فریبنده ای چون دموکراسی و لیبرالیسم را اهرمی برای فریب مردم جهان به کار می گیرد و هستند کسانی که حتی از کشورهای اسلامی این باورهای دروغین را باور می کنند.( وَالَّذينَ كَفَروا أَولِياؤُهُمُ الطّاغوتُ يُخرِجونَهُم مِنَ النّورِ إِلَى الظُّلُماتِ ۗ أُولٰئِكَ أَصحابُ النّارِ ۖ هُم فيها خالِدونَ)

شکل گیری جریان های تکفیری و کشتن افراد بیگناه نتیجه همین اهرم های دروغین کشورهایی چون آمریکا و همپیمانانش از جمله رژیم صهیونیستی است. تحمیل نظام سرمایه داری  و عدم ارائه حق اعتراض به مردم و گسترش فناوریهایی که به جای کمک به انسان به بلای جان آنها تبدیل شده است، از ایده های مطلوب نظام سلطه و جامعه غربی است که می کوشد بر جوامع مسلمان تحمیل کند.

تمام غرب و جهان سرمایه داری امروزه روش مبارزه با جهان اسلام را تغییر داده است، تغییر نظام تغذیه و ارائه الگوی وحشتناک ومهلک تغذیه به راهی برای مبارزه با جامعه انسانی تبدیل شده است. این روزها تسلیحات هسته ای تنها به ابزار بازدارنده کشورهای بزرگ غربی تبدیل شده است و راههای از میان بردن بشر با تغییر نظام تغذیه و تزریق سموم و ساخت واکسن های بسیار پیچیده برای مقطوع کردن نسل بشر به وجود آمده است.

در شرایطی که ویروس منحوس کرونا که مبدا شکل گیری آن مشخص نیست دامن همه کشورهای مسلمان و غیر مسلمان را گرفته است، باید نوعی آگاهی از اهداف غرب جهت تضعیف کشورهای مسلمان برای مبارزه با این بیماری شکل گیرد. این آگاهی می تواند به شکل گیری زنجیره ای از همکاری های هدفمند و هوشمندانه تبدیل شود و در برابر اهداف نامشروع غرب مقابله کند.

مسلمانان باید متحد شوند و علوم الهی و ربانی و علم جدید را بر اساس ارزش های توحید کنار هم بگذارند و اجرا کنند و دشمن اگاه خود را از میان خود کنار بزنند. در حقیقت اتحاد و همگرایی و کنار گذاشت اختلافات ظاهری مهم ترین قدم در مبارزه با فتنه سازی های نظام سلطه است. اقدامی که می تواند این کشورها را در برابر مصیبت ها و بلایا ایمن کرده و آنها را از جهان خارج از اسلام بی نیاز گرداند.

حجت الاسلام مصطفی رنجبر شیرازی، رایزن سابق فرهنگی ایران در سوریه