اجرای طرح «آموزش عمومی تفسیر قرآن» در کردستان
1399/7/22
اجرای طرح «آموزش عمومی تفسیر قرآن» در کردستان
رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی استان کردستان از اجرای طرح «آموزش عمومی تفسیر قرآن کریم» به مناسبت هفته وحدت در استان کردستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز ، ناصر علیپور، رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان کردستان، در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: طرح «آموزش عمومی تفسیر قرآن کریم» به مناسبت هفته وحدت از ۷ تا ۱۳ آبان ماه در استان کردستان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح قرآنی برای سه گروه جامعه هدف برگزار خواهد شد، افزود: گروه اول روحانیون مستقر، مبلغان و مبلغات، گروه دوم تمامی کارکنان تبلیغات و مؤسسات زیر مجموعه تبلیغات اسلامی و گروه سوم خانواده کارکنان تبلیغات اسلامی، طلاب و روحانیون هستند.

رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان کردستان با اشاره به اجرای این طرح با محوریت سوره‌های لقمان، فجر، حجرات و محمد بیان کرد: منابع آموزشی این طرح برای گروه اول تفسیر نمونه آیت‌الله مکارم شیرازی و برای گروه دوم و سوم تفسیر نور حجت‌الاسلام محسن قرائتی بوده است.

وی بیان کرد: این طرح برای گروه کارکنان تبلیغات اسلامی استان کردستان و روحانیون مستقر، مبلغات و مبلغان جنبه آموزشی داشته و برای خانواده‌های کارکنان و طلاب و روحانیون به صورت مسابقه برگزار خواهد شد. برگزاری آزمون این دوره آموزشی برای کارکنان تبلیغات اسلامی، روحانیون مستقر، مبلغات و مبلغان به صورت حضوری و سؤالات چهار گزینه‌ای و برای خانواده‌ کارکنان به صورت غیرحضوری بوده است. در پایان این دوره آموزشی برای کارکنان تبلیغات اسلامی استان کردستان که حائز امتیاز لازم در آزمون شوند، گواهینامه ضمن خدمت به مدت ۲۴ ساعت صادر خواهد شد.

رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان کردستان در پایان به جوایز بخش مسابقه این طرح قرآنی اشاره کرد و یادآور شد: جوایز این مسابقه نیز شامل ۱۱۴ جایزه پنج میلیون ریالی برای گروه اول و ۱۱۴ جایز پنج میلیون ریالی برای خانواده کارکنان تبلیغات اسلامی و روحانیون بوده است.