جلوه های ارادت به امام حسین فرسنگ ها دورتر از کربلا
1399/7/19
جلوه های ارادت به امام حسین فرسنگ ها دورتر از کربلا
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: قرآن و عترت و اهل بیت دو یادگار ارزشمند و سفارش شده از سوی پیامبر اکرم (ص) برای مسلمانان هستند و قرآن کریم بر مودت و دوستی اهل بیت علیهم السلام تاکید فراوان کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ماموستا لقمان محمدیان با بیان اینکه امام حسین(ع) شبیه ترین فرد از نظر اخلاق، رفتار به پیامبر اکرم (ص) است، خاطرنشان کرد: پیامبر مکرم اسلام در مورد امام حسن(ع) و امام حسین(ع) فرمودند این دو فرزند من سرور جوان اهل بهشت هستند.

وی گفت: روزی ام سلمه در حالیکه امام حسین(ع) در آغوش پیامبر اکرم (ص) بود شاهد اشک ریختن آن حضرت بود علت را پرسید ،پیامبر(ص) جواب داد روزی می آید که افرادی که خودشان را از امت من می دانند و ادعا می کنند که مسلمان هستند سر فرزند من را جدا می کنند.

ماموستا محمدیان در ادامه با اشاره به حضور هر ساله میلیون ها مسلمان در مراسم اربعین امام حسین(ع) که سختی و دوری راه را تنها به عشق زیارت سالار شهیدان طی می کنند گفت: اهل سنت کشور ایران و سایر کشورها نیز در کنار خواهران و برادران اهل تشیع هر ساله در پیاده رویی اربعین حضور چشمگیری داشته اند که این نشانه ارادت ویژه اهل سنت به اهل بیت به ویژه امام حسین(ع) است.

امام جمعه اهل سنت بیجار با تاکید براینکه اهل سنت به حضرت امام حسین(ع) عشق و ارادت ویژه ای به امام حسین دارند، اذعان کرد: عدد چهل در نزد خداوند متعال با توجه به آیات و روایت از اهمیت خاصی برخوردار است و  حضور خیل عظیم جمعیت در اربعین حسینی نشان از ارادات قلبی و درونی نسبت به فرمان الهی است.

وی گفت:  امام حسین (ع) از دیدگاه تمام مسلمانان و آزادیخواهان الگوی پاسداری و امر به معروف و نهی از منکر و الگوی استکبار ستیزی در جهان اسلام است.

ماموستا محمدیان خاطرنشان کرد: اگرچه امسال به خاطر شیوع ویروس منحوس کرونا مراسم پیاده روی اربعین حسینی برگزار نشد اما دشمنان بدانند با گذشت قرن ها از وقوع رویداد بزرگ کربلا، عشق و ارادت مسلمانان به امام حسین(ع) همچنان پا برجاست و اعتقادات مردم هیچوقت کهنه نمی شود.

وی افزود: یکی از دیگر از درس های مکتب امام حسین(ع) حمایت از مظلوم و کمک به نیازمندان است و مردم فهیم ایران اسلامی به ویژه مردم اهل سنت و تشیع کردستان در ایام اربعین حسینی امسال با گام نهادن در این قدمگاه اقدام به توزیع بسته های حمایتی و غیره نمودند.

امام جمعه اهل سنت بیجار با بیان اینکه اربعین در این فضای کرونایی مفهوم دیگری برای دلدادگان حسینی پیدا کرد، گفت: اگرچه اراده ها و دل ها به سوی کربلا پر می زند اما قدم های عشاق حسینی در تصمیمات ستاد کرونا گام در مسیر خدمت دیگری برداشته شد و  در ایام اربعین همان خدماتی که در کربلای معلی به زائران حسینی ارائه می کردند در شهر و دیار خود انجام می دهند و به محرومان و مستضعفان شهر در روزهای سخت کرونایی خدمت می رسانند.