مفتی عمان سخنان مکرون درباره دین اسلام را تحریک آمیز خواند
1399/7/14
مفتی عمان سخنان مکرون درباره دین اسلام را تحریک آمیز خواند
مفتی سلطنت عمان، اظهارات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در مورد اسلام را مورد انتقاد قرار داد و آن را تحریک آمیز و برای جلب حمایت اقلیتی تندرو در فرانسه دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل از خبرگزاری تقریب، شیخ «احمد الخلیلی» مفتی عمان به اظهارات رئیس جمهور فرانسه علیه اسلام و مسلمانان پاسخ داد.

در حساب رسمی مفتی عمان در توییتر آمده است: «دشمنان اسلام همچنان در کمین این دین هستند و بر ضد آن سخن می گویند و قلم می زنند».

وی با اشاره به سخنان ماکرون که ادعا کرده بود اسلام در شرایط بحرانی قرار دارد گفت: این گمان وی از باب مثل «آب صدای شرشر خودش را نمی شنود» است.

رئیس جمهور فرانسه ادعا کرده بود: اسلام دینی است که امروز در همه جای دنیا با بحران رو به رو است و این نشان می دهد که فرانسه باید با آنچه که «انزواطلبی اسلامی» خواند مقابله کند. ماکرون همچنین در سخنان خود ادعا کرده بود: مسلمانان به دنبال ایجاد یک «سیستم موازی» و «انکار جمهوریت» فرانسه هستند.

مفتی عمان تصریح کرد: اینها از آنچه که اسلام در میان خردمندان بشر امروز بوجود آورده است که دین اسلام تنها کشتی نجاتی است که دنیا را از غرق شدن نجات می دهند می گریزند.

شیخ احمد الخلیلی تاکید کرد: تمام متفکران با وجود همه اختلافات، بر سر اینکه اسلام راهکار حل تمام مشکلات امروز جهان است اتفاق نظر دارند.

وی همچنین اظهار داشت: سرنوشت تمام کسانی که به دین اسلام تهمت ناروا میزنند چیزی جز شکست سخت نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این افراد به کسانی که زشت ترین و پست ترین کارها را انجام می دهند افتخار می کنند، از جمله آن ازدواج همجنس گرایانه، قطع روابط، از بین بردن روابط حتی میان پدر و پسر، شوهر و همسر.