تا ملت فلسطین به حق مشروع خود دست نیابد، صلح عادلانه در خاورمیانه محقق نمی شود
1399/7/8
تا ملت فلسطین به حق مشروع خود دست نیابد، صلح عادلانه در خاورمیانه محقق نمی شود
نخست وزیر مراکش تأکید کرد: تا زمانی که ملت فلسطین به حق مشروع خود مبنی بر تشکیل کشور مستقل خویش به پایتختی قدس دست نیابد، امکان تحقق صلحی عادلانه و دائم در خاورمیانه وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شافعی نیوز به نقل ازخبرگزاری تقریب، سعد الدین عثمانی بر مخالفت مغرب با اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت این اقدامات صرفا موجب تشدید تنش و بی‌ثباتی در منطقه خواهد شد.

وی همچنین ناتوانی جامعه جهانی در ایجاد راه حلی عادلانه برای مساله فلسطین را مایه تاسف خواند و گفت که کشورش نسبت به ادامه این وضعیت نگران است.

نخست وزیر مغرب همچنین بر لزوم حفظ وضعیت تاریخی شهر قدس به عنوان یک میراث مشترک انسانی و نماد همزیستی مسالمت آمیز بین ادیان مختلف تاکید کرد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و بحرین ۲۱ شهریورماه و واشنگتن، تل‌آویو و ابوظبی ۲۳ مرداد امسال  با انتشار بیانیه‌ای مشترک از امضای توافق برای عادی‌سازی روابط میان ابوظبی و تل‌آویو و آغاز روابط دیپلماتیک میان دو طرف خبر دادند.

مراسم امضای توافقنامه عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو با منامه از یک طرف و پیمان صلح رژیم صهیونیستی با امارات روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) در کاخ سفید و در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کردند.